Instrukcje owinięcia siodła

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Instrukcje owinięcia siodła


Siodło zachodnie wykonane jest z wąskiej szyjki siodłowej skórzanej siodła. Konieczne jest zbudowanie szyjki rogu, dzięki czemu można lordować się wokół niego podczas chodzenia na bydło. Gumowa rura wewnętrzna została użyta jako okrągła tuba; Jednakże guma pogarsza się wraz z upałem i twardym użyciem. Wrap był tradycyjnie zrobiony z pasa mule skórzanej skóry. Skóra jest bardziej trwała i wytrzyma pod latami użytkowania. Paski skórzane do skóry z krowy można nabyć na opakowaniach lub wstępnie wycięte okłady mułówki można nabyć w magazynach ranch.

Rzeczy, których potrzebujesz

Taśma ze skóry, szerokość 1 1/2 cala, długość 50 do 60 cali

Wiadro

Instrukcje

Napełnij wiadro ciepłą czystą wodą. Umieścić taśmę ze skóry w wodzie, aby moczyć, aż zacznie się rozciągać podczas naciągania. Monitoruj skórę nasączającą, usuwając ją okresowo i ciągnąc ją, aż będzie wystarczająco naciągnięty, aby rozciągnąć się.

Wytnij od czterech do sześciu cali szczelinę pionowo w dół do środka paska ze skóry, zaczynając od końca o jeden cal.

Wepchnij szczelinę w dół na górną część siodła, aby tylny koniec pasa ze skóry był skierowany do przodu, a długość paska skierowana jest w kierunku siedzenia na siodło. Całkowicie naciągnij pasek przez przełyk pod róg. Przynieś ją z powrotem do fotela, przechodząc przez widelec po prawej stronie rogu.

Pociągnij taśmę mocno i zacznij mocno owijać taśmę wokół szyjki szyi i pod kołpakiem rogowym w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Kontynuować owijanie, aż opakowanie ma tę samą średnicę, co nasadka rogówki.

Przynieś pasek ze skóry po prawej stronie rogu i wsuń koniec paska przez początek szczeliny w przełyku. Uruchom pasek po prawej stronie sekcji i pod lewą stroną. Pociągnij taśmę do oporu i pozostaw opatrunek do wyschnięcia, które będzie wsunąć i dokręcić owinięcie na koniec taśmy.

Wytnij pozostałą część taśmy po całkowitym wyschnięciu opakowania, pozostawiając dwukrotnie calowy ogon, który wystaje poza szczelinę.

Wskazówki:

Określenie na kilka rodzajów owijki siodła dostępne na rynku to Dally Wrap. Są wykonane z różnych materiałów. Niektórzy poślizgają się nad rogiem w jednym kawałku, podczas gdy inne są pasami, które mają być nawinięte.

Prefabrykowane paski do owijania rogów, takie jak taśma do owijania muł, mają już szczelinę wykonaną w skórze, aby rozpocząć owinięcie.

Nie pozostawiaj pasów ze skóry w wodzie, która nie jest zmieszana. Jeśli moczy się zbyt długo, skóra powróci do stanu surowego obracania się miękkiego i śliskiego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.