Jak bezpiecznie oczyścić odłamki szczurów

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Jak bezpiecznie oczyścić odłamki szczurów


Odłogowanie szczurów może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Jeśli odchody nie zostaną usunięte z Twojej własności w prawidłowy sposób, w wyniku tego można było zawiesić wiele różnych chorób lub infekcji, takich jak hantawirus. Według Uniwersytetu w Teksasie, hantawirus jest wirusem zdolnym do wywołania ostrej choroby, a następnie szybko rozwiniętej niewydolności oddechowej. Przed czyszczeniem lub usuwaniem szczurów z powierzchni należy nosić ubranie ochronne lub narzędzia, takie jak kombinezony lub okulary ochronne.

Rzeczy, których potrzebujesz

Rękawice sanitarne

Roztwór dezynfekujący

Bielenie chloru

Papierowe ręczniki

Worki na śmieci

Wycierać

Pralka

Suszarka

Instrukcje

  • 1

Umieścić rękawice ochronne na dłoniach. Uniwersytet w Teksasie w Austin zaleca stosowanie rękawiczek gumowych lub winylowych o długości kolan.

2

Spryskaj gryzonie odchody za pomocą roztworu dezynfekującego lub 10-procentowego roztworu wybielacza chloru, aż krew będzie dokładnie nasączona. Według Utah State University Extension, można przygotować 10-procentowy roztwór chloru przez zmieszanie 1 1/2 szklanki wybielacza z chloru w 1 galonie wody.

3

Odłóż szczury odchody podłogą ręcznikiem papierowym.

4

Umieść papierowy ręcznik zawierający odchody gryzoni w bezpiecznej torbie na śmieci.

5

Wytrzeć lub wytrzeć powierzchnię, w której szczury znaleziono od 10-procentowego roztworu wybielacza chlorowego. Czyszczenie obszaru, w którym znaleziono odchody, dezynfekuje teren i zapobiega rozprzestrzenianiu się szkodliwych zarazków lub chorób.

6

Zdejmij rękawice ochronne i zutylizuj je prawidłowo.

7

Umyj ręce i zdezynfekuj lub zutylizuj wszystkie przedmioty, takie jak mop czy osobiste rzeczy odzieżowe, które miały styczność z szczupakiem. Wyczyść wszystkie buty lub ubrania, które miały styczność z odchodami gryzonia, przeciągając je przez pralkę i suszarkę. Rę cznie umyj materiał, jeś li nie pralka. Zanurzyć mop w roztworze środka dezynfekującego i spłukać ciepłą wodą.

Wskazówki:

Jeśli odchody szczurów znajdują się w zamkniętym budynku lub w budynku, przed wydostaniem szczurów należy upewnić się, że pomieszczenie lub jego powierzchnia jest właściwie wentylowana. Utah State University Cooperative Extension zaleca pozostawienie powietrza w pomieszczeniu na 30 minut przed rozpoczęciem czyszczenia jako środka ostrożności.

Nigdy nie wolno odkurzać, próżniowo ani w inny sposób usuwać szczurów ze strefy, dopóki nie zostanie prawidłowo zdezynfekowana lub w wyniku poważnych zagrożeń dla zdrowia.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.