Jak budować mięśnie i dodać wagę do rynku Baranek, który jest zbyt chudy

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak budować mięśnie i dodać wagę do rynku Baranek, który jest zbyt chudy


Zbieranie jagnięciny na rynku jest wielopłaszczyznowym przedsięwzięciem, które wykracza poza karmienie zwierząt w celu uwzględnienia stylu życia i ogólnego zdrowia. Chociaż nie ma jednego prawidłowego sposobu uprawiania uczciwej wartości, wiele może się nie zgadzać. Musisz znać wrodzone wyzwania hodowli jagniąt rynkowych. Jeśli hodujesz baranek na targach, możesz podjąć specjalne działania, aby osiągnąć docelową wagę i zbudować mięśnie. Jednakże niektóre jagnięta mogą nie rosnąć w najlepszych warunkach, a poszczególne jagnięta różnią się genetycznymi możliwościami ich przyrostu masy ciała.

Dodaj wagę

  • 1

Daj swojemu rynku jagnięcego schronienie. Twój baranek musi mieć środowisko, które sprzyja jego wzrostowi. Oznacza to, że jagnięcina powinna mieć dużo miejsca na pióro, dobrą wentylację, ochronę przed narażeniem na działanie elementów i chłodną, ​​świeżą wodę.

2

Uczestniczyć w bieżących i poprzednich problemach zdrowotnych dotyczących obecnego jagnięcina. Wiele potencjalnych lub istniejących problemów może ograniczyć szanse lambla na dobre. Znać i prowadzić ewidencję historii opieki zdrowotnej Twojego jelita, w tym szczepienia wspomagające, przyjmowane leki i leczenie pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych. W szczególności upewnij się, że jagnięcina jest zaszczepiona przeciw enterotoksemii typu D lub przejadaniu się choroby przed umieszczeniem jagniąt w diecie skoncentrowanej na wysokiej energii. Choroby jelitowe, takie jak kokcydioza, mogą predysponować jagnięta do powolnego wzrostu

3

Podaj swojej jarmarce zbilansowaną dietę, zwracając szczególną uwagę na minerały. Daj swojemu jagnianowi śladowe sole mineralne przeznaczone specjalnie dla owiec, ponieważ nie są wymienne, a zanieczyszczenie krzyżowe solami przeznaczonymi dla innych zwierząt może powodować toksyczne działanie na miedź. Selen to surowy minerał, który potrzebuje owcze, więc włącz je do programu żywienia jagnięcego. Upewnij się, że wapń i fosfor są obecne w diecie jagnięcej w stosunku 2: 1. Roślina ma wysoki udział wapnia w fosfor i może być użyteczny dla jagniąt rynkowych. Nierównowaga może powodować powstawanie kalkulatora moczowego.

4

Zwiększ stopniowo pasza. Dowiedz się od poprzedniego właściciela swojego jagnięcia, jaki rodzaj diety miał. Drastyczne zmiany mogą podkreślić baranek lub zaburzyć jego układ trawienny, a nawet powodować śmierć zwierzęcia. Trzymaj się tak blisko, jak jagnięcina była początkowo karmiona i wprowadzać zmiany powoli, aby zminimalizować traumę. Zwiększ ilość ziarna, w którym karmisz jagnięcinę o 1/8 do 1/4 funta przez trzy lub cztery dni, w tym samym czasie, ważąc i podzielając całkowitą proporcję między dwoma posiłkami rozmieszczonymi w odległości 12 godzin. Suplement z probiotykami wspomagający trawienie.

5

Monitoruj jagnięcina i waż je raz w tygodniu. Odważyć jagnięcina rano przed karmieniem i zanotować zmianę z poprzedniego tygodnia tabulacji. Jeśli obliczane dzienne spożycie jagnięciny nie sprzyja oczekiwaniu, skonsultuj się z doświadczonym ekspertem ds. Jagniąt rynkowych o wprowadzaniu korekt w programie zwiększania wagi jagnięcej. Może to wymagać wprowadzenia pewnych zmian w wyposażeniu, zmiany ilości lub składu racji lub leczenia szczególnego zagrożenia dla zdrowia.

6

Dokonaj korekt i ograniczyć podawanie, jeśli jagnięcina rynkowa będzie za duży. Przygotowując rynek do pokazania jagnięcego, może się okazać, że twój jagnięcy jest zbyt duży zbyt szybko lub poza planem. W tym przypadku można dodać owies do racji, aby obniżyć profil energetyczny. Alternatywnie, wymieszaj jagnięcinę na pastwisku lub siano, chociaż może to prowadzić do nieatrakcyjnego "brzucha siana". Ale robić to w połowie drogi do prezentacji i ukończyć jagnięcinę na skoncentrowanym karmie przed pokazem na szczupły wygląd. Jagnięta, które są zbyt tłuste, mogą być również karmione ograniczeniami, zwiększając proporcję zawartości białkowej normy.

Budować mięśnie

1

Uruchom program ćwiczeń około dwóch lub trzech miesięcy przed koncertem. Ćwiczcie baranek z rynku wcześnie rano lub później wieczorem, kiedy jest chłodniej. Zapobiegnie to przegrzaniu jagniąt.

2

Pozwolić, aby baranek rynkowy dostosowywał się do programu ćwiczeń przez czas trwania budynku i rodzaj ćwiczeń. Reguluj intensywność treningu i dążyć do krótkich, intensywnych sesji dystansu między 350 a 450 jardów, aby zbudować i tonizować mięśnie. Pracuj jagnięciem wystarczy, aby adrenalina pompowała przez jego ciało, ale nie przepracuj zwierzęcia, ponieważ może to załamać mięśnie. Dopasuj ćwiczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami jagniąt i Twoimi celami ujędrniającymi mięśnie i wagi.

3

Konfiguruj przeszkody na rynku jagnięcego, aby przejść do góry, aby rozwinąć nogę i okolicę bioder. Strzeż się przed potencjalnymi urazami i unikaj robienia swojego jagnięcia skokiem kilku przeszkód naraz.

4

Uruchom jagnięcina rynkową do twardego i twardego wykończenia, lub do tyłu tłuszczu.

5

Nie wolno ćwiczyć jagnięcego rynku, który jest niedoważony blisko dnia, w którym go pokażesz. Z drugiej strony, ćwiczenia mogą przynieść korzyści i wydobyć cięższy jagnięcina.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.