Jak budować schody z okrągłymi narożnikami

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak budować schody z okrągłymi narożnikami


Talerz z zamiatającymi, zaokrąglonymi schodami czyni oświadczenie, wskazujące na to, że masz zaawansowane umiejętności stolarskie, a także elegancję wzornictwa. Twoim wyzwaniem jest planowanie kadrowania, aby wspomagać kroki zakrzywienia, a także wykonanie - i starannie skreślone planów pokładu są kluczowe. Zamontuj słupy poza centralnym prostokąciem platformy, aby podtrzymywać kroki i deski na desce do tworzenia zakrzywionych kształtów.

Rzeczy, których potrzebujesz

Papier milimetrowy

Beton i formy

Drewno wymiarowe

Śruby pokładowe ocynkowane

Młot

Gwóźdź

Strunowy

Ołówek Carpentera

Piła tarczowa lub układanki

Instrukcje

  • 1

Szkic swoje pomysły na papierze graficznym - pokazując pozycję pokładu w stosunku do pleców lub boku domu. Wspólną opcją jest utworzenie krętej krzywej wychodzącej z prostokątnej ramy na górnej platformie pokładu, prowadzącej do dwóch dolnych i podobnych zakrzywionych, szerokich kroków, które łączą cię z poziomem ziemi. Skonsultuj się z architektem lub inżynierem, aby upewnić się, że belki i belki mogą poradzić sobie z wymaganymi przedziałami, poprawić plany w miarę potrzeb i uzyskać pozwolenie na pokład z zakrzywionymi stopniami z działu urbanistycznego.

2

Położyć betonowe stopnie i zainstalować słupki, półkę, belki i belki dla głównej prostokątnej części pokładu zgodnie z planami pokładu. Dodaj belki do podparcia krzywej zaokrąglonego kroku, wysuwając dodatkowe belki do dodatkowych słupków - na przykład dodając mały mały prostokąt i sąsiedni trójkąt prostokątny z jednej strony głównego prostokąta, aby podtrzymać kształt łez.

3

Zamontować płyty deski rozdzielczej przez przymocowanie ich do dwóch słupów ocynkowanych do każdej belki, co pozwala na długie przesuwanie końców na krawędzie belek w łzawie lub w podobnym zakrzywionym obszarze. Młot paznokieć na powierzchni pokładu, o ile wskazano na pokładzie, planuje ustalić punkt dla wymaganego promienia łuku. Zwiąż sznur wokół paznokci i wokół ołówka stolarza o długości wskazanej do promienia. Poskładaj deski pokładowe, obracając o łuku na ciągi wzdłuż jego łuku. Wytnij deski pokładowe piłą okrągłą, jeśli krzywa jest płytka i stopniowa, lub z układanki, jeśli krzywa jest ścisła.

4

Zbuduj dolne zaokrąglone kroki, instalując dodatkowe stojaki i słupy zgodnie z Twoimi planami, przy czym do słupka tuż nad ziemią znajduje się słupek o grubości od 2 do 8. Uruchom regularne belki na wieszakach od belki krawędziowej do 2-na-8 podpórki, biegnącej od słupka do słupka głównej platformy. Jeśli Twoje plany wymagają pośredniego etapu zaokrąglonego, utwórz kolejną belkę, która spoczywa na regularnych belkach dolnego kroku. Trzymaj pośrednią belkę krawędzi w miejscu, zatrzymując blokowanie 2 na 8 między belką krawędzi pośredniej a belką krawędzi platformy głównej.

5

Układać dodatkowe deski pokładowe w najniższym i pośrednim kroku, pozwalając, aby końce swobodne biegały dłużej na zakrzywionym obszarze w kroku 3. Wyrównaj krawędzie o zbliżonym promieniu niż górna platforma lub inną, aby uzyskać dodatkowe zainteresowanie. Wytnij deski pokładowe na pisakach.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.