Jak czyścić brudny sufit z drewna

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Jak czyścić brudny sufit z drewna


Mycie sufitów może być trudnym zadaniem, ponieważ może być ciężko na szyi i plecach, jeśli nie możesz łatwo do niego dotrzeć. Drewniane sufity stwarzają jeszcze większe problemy, ponieważ mogą być bardziej narażone na gromadzenie się kurzu i brudu. Proces czyszczenia drewnianego sufitu nie jest zbyt trudny, ale praca może być czasochłonna, zwłaszcza, jeśli trzeba wspinać się w górę iw dół drabiny, aby to zrobić. Kiedy nadejdzie czas, w którym nie można już go wyrzucić, zebrać niezbędne materiały i rozpocząć czyszczenie drewnianego sufitu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Szmatka do czyszczenia lub urządzenie do opylania

Detergent do naczyń lub inny produkt do czyszczenia gospodarstwa domowego

Wiadro

Rag lub gąbka

Czysty, suchy ręcznik lub tkanina

Drabina, jeśli to konieczne

Instrukcje

Pył drewniany sufit z czystą ściereczką lub narzędziem do opylania. Ponieważ jest to sufit, wolisz używać narzędzia do opylania z ramieniem, które można przedłużyć, aby można było łatwiej wykonać zadanie.

Zmieszaj detergent z łagodnym środkiem na 1/2 szklanki lub inny środek do czyszczenia gospodarstwa domowego w wiadrze wypełnionym 1 galonem ciepłej wody.

Nasycić szmatę lub gąbkę roztworem do czyszczenia i wycisnąć nadmiar wody. Upewnij się, że szmat nie jest zbyt nasycony, w przeciwnym razie kapanie się podczas czyszczenia sufitu.

Rozpocznijcie wycieranie drewnianego sufitu to małe sekcje.

Każdą świeżo czyszczoną sekcję wyczyść czystym, suchym ręcznikiem lub ściereczką.

Kontynuować wycieranie, a następnie suszenie każdej sekcji sufitu, aż cała powierzchnia zostanie oczyszczona.

Wskazówki:

Nierozgniatane i nieprzetworzone powierzchnie drewniane są trudniejsze do czyszczenia, ponieważ absorbują wodę lub roztwór czyszczący. W takich przypadkach należy najpierw uszczelnić lub poddać obróbce drewno, aby ją zabezpieczyć i wydłużyć.

Przed rozpoczęciem czyszczenia, należy podzielić sufit na półki małych, łatwych do opanowania, aby zaplanować skuteczne czyszczenie całego obszaru.

Do czyszczenia drewnianego sufitu nie wolno używać rozpuszczalników ani silnych zasad, ponieważ mogą uszkodzić wykończenie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.