Jak czyścić sprzęt elektroniczny

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak czyścić sprzęt elektroniczny


Czyszczenie sprzętu elektronicznego jest zadaniem, którego każdy użytkownik musi poważnie potraktować, aby lepiej utrzymać integralność urządzenia. Brudna elektronika może prowadzić do wczesnych błędów i skrócenia żywotności urządzenia. Z kilkoma wskazówkami i pomysłami sprzątanie sprzętu elektronicznego może być proste.

Rzeczy, których potrzebujesz

Miękkie szmatki

Alkohol izopropylowy

Śrubokręt

Skompresowane powietrze

Dysk kompaktowy do czyszczenia dysku

Bezszwowy bez amoniaku środek czyszczący

Waciki bawełniane

Instrukcje

Przed przystąpieniem do pracy należy odłączyć kable lub kable zasilające z urządzenia elektronicznego. Usuń wszelkie przewody składowe prowadzące do innych urządzeń.

Wytrzyj urządzenie elektroniczne miękką szmatką wilgotną, rozpoczynającą się od góry urządzenia i pracując w dół. Wytrzeć wszelkie nagromadzone kurz, lint lub dander.

Użyj małej ilości alkoholu izopropylowego na miękkiej ścierce, aby usunąć odciski palców z dowolnej płyty CD lub DVD. Pracuj z centrum mediów na zewnątrz. Nie trzeć zbyt mocno lub w ruch kołowy.

Oczyść ekran telewizora LCD lub monitora komputerowego, wycierając wilgoć szmatką po ekranie po odłączeniu zasilania. Wyczyść obszar wentylacji, aby usunąć kurz. Oczyść podstawę tą samą szmatką.

Otwórz obudowę komputera, odkręcając śruby mocujące bok na miejscu. Wypchnij kurz i resztki z wnętrza puszką sprężonego powietrza. Uruchom zasilanie i przedmuchaj przez tylny wentylator. Kontynuować kurzanie płyty głównej, gniazda komponentów i obudowę.

Włóż płytę CD do odtwarzacza CD i DVD, aby lepiej wyczyścić te elektroniczne urządzenia od wewnątrz. Czyści wewnętrzne soczewki, usuwając gromadzenie się kurzu, co może prowadzić do wczesnego uszkodzenia urządzenia.

Poluzuj odtwarzacz MP3 miękką szmatką i niewielką ilością bezpłatnego środka do czyszczenia szkła bez amoniaku. Użyj wacika, aby dostać się do szczelin i trudno dotrzeć do obszarów, które złapają gruzy.

Wskazówki:

Nigdy nie wlewaj ani nie rozpylaj płynów na lub na urządzeniach elektronicznych. Przed użyciem należy zawsze umieścić ciecz na miękkiej ścierce.

Przeniesienie urządzeń elektronicznych z wysokich miejsc do bardziej dostępnego obszaru, aby je wyczyścić.

Przed czyszczeniem odłącz wszystkie urządzenia od urządzeń elektronicznych, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom lub uszkodzonym elementom.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.