Jak czyścić sztuczne rośliny akwariowe

Admin 330 Views 0 comments
Advertisement

Jak czyścić sztuczne rośliny akwariowe


Dzisiejsze sztuczne rośliny akwariowe są dostępne w plastikach iw jedwabiu, a ich wygląd jest sprzeczny z żyjącymi roślinami. Sztuczki oferują wiele korzyści, takich jak łatwe do usunięcia i czyszczenia. Nie mają lekkich preferencji, nie wpływają na poziom tlenu, nie wytwarzają odpadów ani przenoszą pasożytów. Ponadto nie umrą, wyrastają z akwarium lub stają się brzydkie z powodu nadużyć, jakie niektóre stworzenia nieuchronnie wyrządzają żyjącym roślinom. Jednakże, podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych akwariów i sprzętu, od czasu do czasu trzeba je czyścić, aby pozostały atrakcyjne.

Rzeczy, których potrzebujesz

Rękawiczki

Ochrona oczu

Wiadra plastikowe lub pojemniki

Łyżka

miska

Wybielacz

Neutralizator chloru

Szczoteczka do zębów

Sól nierozpuszczalna

Sok cytrynowy

Nowy plecostomus lub dwa (opcjonalne)

Plastyczna pielęgnacja roślin

Opłukać plastikowe rośliny pod gorącą, bieżącą wodą, aby usunąć nadmiar glonów.

Umieść swoje jednorazowe rękawiczki i ochronę oczu. Wlać 1 galon gorącej wody do plastikowego pojemnika. Dodaj 1 łyżeczkę bielu na galon. Jeśli plastikowe rośliny są bardzo jasne, może trzeba dodać kolejną 1/2 łyżeczkę bielu.

Zanurzyć rośliny w łagodnej wodzie bielącej i pozwolić im zanurzyć się w niej przez około godzinę. Mieszaj je dookoła w pojemniku, aby sprawdzić, czy wygląda, jakby cały gunk został rozpuszczony. Usuń je z roztworu i spłucz dokładnie je pod gorącą, bieżącą wodą.

Umieść plastikowe rośliny w oddzielnym, czystym pojemniku i dodaj wystarczającą ilość wody na ich pokrycie. Dodać neutralizator chloru zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Pozwól roślinie zanurzyć się w kondycjonowanej wodzie przez około godzinę. Spłucz je ponownie pod gorącą, bieżącą wodą, aż nie będzie można wykryć żadnego zapachu lub odczuć wybielacza. Gdy rośliny nie mają na sobie bielu, mogą bezpiecznie wrócić do akwarium. Jeśli masz jakieś wątpliwości, ustaw je na parapecie i pozwól im wysychać na dzień lub dwa. Jeśli pozostaną na nich jakieś wybielacze, odparuje całkowicie.

Dodać kolejne plecostomus do swojego ekosystemu wodnego, jeśli czujesz, że zbyt dużo gromadzisz glonów.

Pielęgnacja roślin jedwabiu

Opłukać rośliny jedwabiu pod gorącą, bieżącą wodą, aby usunąć nadmiar glonów.

Wlać do miski około 1/2 szklanki unizwylizowanej soli. Dodać wystarczająco dużo soku z cytryny, aby utworzyć pastę. Żadne z nich nie jest szkodliwe dla mieszkańców akwarium.

Użyj starej szczoteczki do zębów, aby zarolić rośliny pastą z soli i cytryny. To łatwo usuwa glony i gunk.

Spłucz dokładnie rośliny jedwabiu pod gorącą, bieżącą wodą. Wstrząsnąć nadmiar wody z nich. Umyj je suchym, jeśli chcesz, lub po prostu umieść je z powrotem do zbiornika.

Dodaj nowy plecostomus do akwarium, jeśli uważasz, że gromadzenie się glonów rośnie lub występuje zbyt często.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.