Jak dbać o foxtail paproci

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Płasta paproci należą do odmiany gatunkowej Asparagus sprengeri 'Myers', która jest rodzajem szparagów szparagowych. Płasta paproci mają od 2 do 3 stóp długości kształty stożkowatych liści, które rosną prosto z małymi rozetkami igieł zbliżonymi do igieł sosnowych. Płasta paproć to roślina liści o niskiej konserwacji, łatwa do wyhodowania na świeżym powietrzu lub w pojemniku i może przetrwać wszelkiego rodzaju złe warunki uprawy.

Jak dbać o foxtail paproci

Rzeczy, których potrzebujesz

Wąż ogrodowy lub podlewanie

Przycinanie nożyc

Nawozy roślinne uniwersalne

Pojemniki do reputowania

Dobrze odprowadza glebę do doniczki

Krok 1:

Sadzić płócienną paproć w częściowym odcieniu, ale nie w pełnym bezpośrednim świetle słonecznym, co może powodować żółknięcie liści. Można posadzić paproć w dowolnym typie gleby, ale rośliny najlepiej rosną w glebie z dobrym odwadnianiem.

Jak dbać o foxtail paproci

Krok 2:

Woda w usta paproci tylko wtedy, gdy najwyższa warstwa gleby jest sucha w dotyku. Zapewnij wodę, aż zacznie się spuszczać z dołu pojemnika. Jeśli rosniesz paproć w ziemi, zanurz ją głęboko raz w tygodniu w czasach suszy lub przedłużonych suchych zaklęć. Podobnie jak w przypadku innych paproci szparagów, paproci z rodzaju foxtail są bardzo odporni na warunki suszy.

Jak dbać o foxtail paproci

Krok 3:

Przywróć stare fronty na twoich foxtail paprocie na początku wiosny. Czyniąc to zachęca do nowego, zdrowego wzrostu, zwłaszcza jeśli temperatura zimą spadnie poniżej 25 stopni Fahrenheita. Zimna zima pogoda spala resztki liści paproci.

Jak dbać o foxtail paproci

Etap 4:

Karmę foxtail paproci raz w miesiącu lub dwa od wiosny przez lato wszechstronnym nawozem roślinnym. Postępuj zgodnie z instrukcjami i instrukcjami dotyczącymi dawkowania na etykiecie nawozu.

Jak dbać o foxtail paproci

Etap 5:

W przypadku, gdy roślina zacznie wyrosnąć pojemnik, sprężynij paproć wiosenną. Płasta paproci mają duże korzenie i organy do przechowywania wody poniżej poziomu gleby, dzięki czemu rośliny mogą łatwo stać się zatłoczone w pojemnikach w czasie. Wybierz pojemnik, który jest następny rozmiar, gdy repot foxtail paproci.

Jak dbać o foxtail paproci

Wskazówki:

Jeśli rosną ogórka paproci w pojemniku wewnątrz budynku, posadz to w dobrze opróżniającym garnku i umieść go obok jasnego okna z bezpośrednim słońcem. Woda w usta paproci, gdy najwyższa warstwa gleby zacznie się suchać w dotyku. Zapewnij wodę, aż zacznie się wypływać z dolnych otworów w doniczce, aby wilgotne gleby były równe.

Uważaj na foxtail paproci napędzające inne rośliny. Jeśli posadzisz paproć w ziemi, upewnij się, że ma wystarczająco dużo przestrzeni, aby rosnąć między innymi roślinami. Foxtail ferns zazwyczaj wzrastają do wysokości i rozprzestrzeniania się 1 ½ do 3 stóp, ale ich systemy korzeniowe mogą rosnąć dość duże i utrudnić drenaż w glebie wokół innych roślin. Przestrzeń paproci ogonowej co najmniej 12 cali w przeciwieństwie do innych roślin.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.