Jak dbać o koty po deklamowaniu

Admin 34 Views 0 comments
Advertisement

Jak dbać o koty po deklamowaniu


Może to być prosta procedura, ale jeśli Twój kot przeszedł znieczulenie ogólne i zabieg usunięcia pazurów (onychektomia), będzie potrzebował specjalnej pielęgnacji i opieki przez kilka dni po powrocie do domu ze szpitala weterynaryjnego.

Procedury odwoławcze i zagrożenia

Oneektomia

_onychektomia _ jest poważną procedurą chirurgiczną polegającą na amputacji ostatniej kości kół każdego z palców kota. Tradycyjnie do wykonywania tego zadania służy gilotynowy zaciskacz lub skalpel. Chirurgia laserowa staje się preferowaną metodą declawingu, ponieważ jest mniej inwazyjna i wymaga mniej dni po zabiegu chirurgicznym.

Tendonektomia

Inna metoda declawingu nazywa się tendonektomią , w której mięsień kontrolujący pazurę jest odcięty, a pazur pozostaje na miejscu. Podczas gdy powikłania pooperacyjne, takie jak krwawienie, infekcja lub kalectwo są takie same dla koty, które zostały poddane zabiegowi na wstrząsie lub tendonektomii, ta ostatnia procedura może przyczynić się do grubych pazurków, które muszą być często przycięte.

Declawing jest bolesną procedurą. Twój kot otrzyma leki przeciwbólowe przed, w trakcie i po operacji. Może on otrzymać środki uspokajające przygotowujące, aby zachować spokój podczas przygotowywania się do zabiegu. Podczas zabiegu jego nerwy będą blokowane miejscowo znieczuleniem, a dożylnie zostanie znieczulony. Twój kot prawdopodobnie pozostanie w biurze lekarza weterynarii na kilka godzin lub na noc, więc może być monitorowany. Twój lekarz weterynarii prawdopodobnie poda Ci doustne leki przeciwbólowe do podawania kota po zabraniu go do domu.

Przynieś Kitty Home

Twój kot najprawdopodobniej będzie gwałtowny, bolący lub drażliwy na dzień lub dwa po zabiegu chirurgicznym, może trząść się lub drżeć. Tego można było się spodziewać. Zapewnij mu spokojną przestrzeń z ciepłą pościelą, w której może spać i nie przejmować się innymi domowymi zwierzętami domowymi lub członkami rodziny.

Przez następne 14 dni wypełnij swoje ściółki papierem ściernym lub kupionym papierem ściernym, ponieważ brudu i inne typy miotu mogą dostać się do jego ran i powodować zakażenie. Trzymaj kota w pomieszczeniu przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu, dzięki czemu nie będzie narażony na zewnętrzne zarazki lub pościg za ptasim czy wiewiórką, zanim jego rany zostaną wyleczone. Zakazane koty powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ nie mają już możliwości obrony przed innymi zwierzętami i mogą nie mieć już równowagi, której potrzebują wspinać się na wysokie drzewa lub ogrodzenia.

Żywność i medycyna

Twój kot może mieć poczucie apetytu przez pierwsze 24 do 36 godzin po zabiegu, więc podaj jej tylko małe ilości jedzenia, dopóki nie będzie gotowa jeść lub pić więcej.

Podaj lek na leki przeciwbólowe i antybiotyki na czas, zgodnie z instrukcjami na butelce. Nigdy nie podawaj leku przeznaczonego dla kotów przeznaczonego do spożycia przez ludzi, gdyż może być szkodliwy lub toksyczny.

Usuwanie bandaży

* Usunąć bandaże kota w dzień po zabiegu lub zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Zacznij od poluzowania taśmy zewnętrznej i delikatnie wyciągnij bandaż z dala od łapy kota. Nigdy nie używaj nożyczek do usuwania bandaży, ponieważ można wyciąć łapkę kota. Jeśli masz problemy z usunięciem bandażu, zadzwoń do lekarza weterynarii, aby umówił się na spotkanie z technikiem, który może go usunąć. Przed usunięciem bandaży należy podawać dawkę jego medycyny po około 20 minutach.

Jeśli bandaże kotów powinny wystrzelić, zanim jego łapy przestaną krwawić, umieść go w zamkniętym obszarze czystych ręczników na podłodze. Pomoże to zapobiec infekcji i utrzyma czystość podłogi.

Czas uzdrawiania

Łapy twojego kota powinny wyleczyć się w ciągu dwóch do sześciu tygodni. Starsze koty mogą zabrać więcej czasu na leczenie. Jeśli Twój młodszy kot nadal ucierpi więcej niż pięć dni po zabiegu, zadzwoń do lekarza weterynarii. Regularnie sprawdzaj łapy swojego kota i skontaktuj się z lekarzem weterynarii, jeśli dojdzie do nadmiernego obrzęku lub opróżnienia. Mogłyby to być objawy infekcji. Postaraj się zachować spokój, kiedy się leczy. Może czuć się jak ściganie cienia, ale im mniej odważna jest, tym szybciej się leczy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.