Jak dbać o Lacecap Hydrangea

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak dbać o Lacecap Hydrangea


Kiedy usłyszysz słowo hortensja najprawdopodobniej zobaczysz duże, okrągłe kwiaty, dla których roślina jest sławna. Inna różnorodność hydrangea, hydrangea macrophylla lub lacecap, jest tak samo ładna, ale nieco bardziej delikatna, z płaskimi klastrami małych kwiatów. Krzewy hortensji lacecap będą rosły od 3 do 6 stóp i rozkwitają późną wiosną, aby wcześnie spaść, w zależności od miejsca. Jest odporny na strefy USDA 6a do 9b.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kompost lub inny materiał do modyfikacji gleby

woda

10-10-10 nawozu

Instrukcje

Umieść lacecap hortensja, gdzie dostanie odpowiednią ilość słońca. To zależy od klimatu panującego w Twoim regionie - im cieplej jest pogoda, tym więcej cienia potrzebna będzie po południu roślina. Jeśli mieszkasz na północy, możesz uciec od sadzenia hydrangea lacecap, gdzie będzie cały dzień słońca. Na południu upewnij się, że roślina dostaje popołudniowy odcień.

Zmień glebę, jeśli lacecap jest posadzony w ciężkiej glebie. Zakład ten wymaga gleby z doskonałym odwadnianiem. Pomogą w tym dodanie kompostu lub innych materiałów organicznych.

Woda lacecap hortensja często wystarczy, aby utrzymać glebę wilgotną, ale nie mokrą. Nigdy nie pozwól, aby gleba wyschła.

Nawóz na wczesną wiosnę nawożony zrównoważonym nawozem, np. 10-10-10.

Usunąć martwe łodygi i kwiaty. Można to zrobić w każdej chwili w sezonie. Przycinanie lauczelowej hydrangei nie jest zasadniczo wymagane.

Wskazówki:

Kiedy wyciąć kwiaty na układy, wyciąć ponad pierwszy zestaw dużych liści, aby nie przeszkadzać pąkom do wzrostu w następnym sezonie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.