Jak dbać o piwonie drzew

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak dbać o piwonie drzew


Piwonie drzewo (Paeonia suffruticosa) to technicznie krzewy liściaste, a nie drzewa, a większość ich opieki obejmuje ściekanie, podlewanie i usuwanie martwych liści jesienią. Krzewy średniej wielkości, rozprzestrzeniające krzewy z dużymi, często pachnącymi, kwitnącymi liśćmi ferii i liści fermentują rosnące w strefie odporności roślinnej Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w granicach od 4 do 8. Osiągają od 3 do 5 stóp wzrostu i od 3 do 4 stóp szerokości, te liściaste krzewy rosną najlepiej W miejscach pełnego słońca lub częściowo zacienionych.

Piwonie nawadniania drzewa

Powierzchnia gleby pod krzewami powinna pozostawać tak wilgotna w dotyku. Nie podlewaj wody tak często, że ziemia staje się mokra i unikać rozpryskiwania wody na liściach liści drzewa podczas podlewania. Ostrożnie nakładać wodę na glebę na podstawie krzewów. Choroby grzybicze mogą atakować porywy drzew, które są nadmiernie napięte. W glebie, która zachowuje dobrą wilgotność, perony drzew tolerują łagodne susze. Rozprzestrzenianie się 2-calowej warstwy organicznej ściółki , takiej jak liść liści lub rozdrobniona kora, pomaga utrzymać wilgotność gleby, ale nie pozwól, aby ściółka dotykała łodyg peonów .

Nawożenie Drzewo Piwonie

Perełki drzewne korzystają z pełnych, odrobinowych i żelaznych nawozów. Zawierające trzy główne składniki odżywcze roślin, azot, fosfor i potas, pełne nawozy wspierają ogólny wzrost. Bonemeal promuje rozwój korzeni i kwiatów, a żelazo zachęca do głębokich kolorów kwiatów i ogólnej siły.
Nawozu granulowanego , o powolnym uwalnianiu, pełnego nawozu , takiego jak produkt 9-18-9, gdy wzrost zaczyna się wiosną i co trzy miesiące aż do upadku. Posypać granulki nad glebą wokół podstaw krzewu, unikając łodyg, z szybkością 1 łyżki na 1 stóp kwadratowych.

Każdego roku wiosną porozmawiaj o bonem, nakładając 1 łyżkę stołową na każde 2 stóp kwadratowych. Zastosuj siarczan żelaza wiosną lub wczesnym latem. Rozpuścić 6-procentową siarkę, 15-procentowy produkt żelaza w proporcji 1/2 do 1 łyżeczki do 1 galonu wody. Równomiernie rozlać roztwór równomiernie nad glebą w liniach kroplówki krzewów, która jest zewnętrzną krawędzią ich gałęzi. Instrukcje dla producentów mogą się różnić, więc zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie produktu .

Ochrona przycinania i mrozu

Uśmiercanie pomaga utrzymać peony leśne, a pąki kwiatowe mogą wymagać ochrony przed późnymi, twardymi mrozami. Zamykanie jest usunięcie wyblakłych kwiatów. Kwiaty piwoniowate są duże, a rozpadające się kwitnie może wyglądać na niechlujne. Możesz przyciągnąć kwiaty ręcznie, lub posiekać je przycinając nożyce. Sterylizuj ostrza nożycowe, wycierając je szmatką zanurzoną w tarciu alkoholu przed i po przycięciu drzewa .

Jesienią zbieraj martwe liście pozostające na krzewach, zbieraj i usuwaj ściółkę liści leżącej na ziemi, co zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób liści grzybów.

Chociaż te krzewy mogą wytrzymać temperatury tak niskie jak minus 20 stopni Fahrenheita, późne mrozy mogą uszkodzić pąki kwiatowe . Kiedy łodygi drzewo pnieją są nagie, budować klatkę kurczaka drutu wokół każdego krzewu. Wypełnij każdą klatkę liśćmi, słoma lub siano, owinąć wokół siebie burlap lub tkaninę krajobrazową. Zwiąż materiał na miejscu sznurkiem. Wiosną, gdy temperatury są stale powyżej 40 ° F, usuń sznurek i usuń tkaninę. Wyjmij klatkę i napełnij tydzień później.

Ochrona przed szkodnikami i chorobami

Drzewo piwoniowe cierpi z powodu kilku szkodników lub chorób, ale czasami są podatne na ataki z owadów, szkarłatu, złuszczu liści i łopatki. Owady skaliste są małe, podobne do muskularnych stworzeń, które przywierają do łodyg liściach i liści pnia drzewa. Aby pomóc w zwalczaniu tych szkodników, spryskać krzewy owadami owadobójczymi w pochmurny dzień. Pokryć wszystkie części krzewów, z wyjątkiem kwiatów z rozpylaczem. W razie potrzeby zastosuj insektycyd co dwa tygodnie.

Przycinanie pomaga zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, takich jak zaraza, choroba liści i łopatka. Kruki są zapadnięte, przebarwione, a czasem nierówne kory. Objawy złuszczu liści i łopatki obejmują odbarwione, więdnięcie łodyg i liści. Prune chore obszary peonów drzewnych ze sterylizowanymi nożycami do cięcia. Prune 2 do 3 cali w zdrowy wzrost i umieścić chory materiał w kosza.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.