Jak dbać o zróżnicowane drzewa Ficus

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak dbać o zróżnicowane drzewa Ficus


Drzewa Ficus są szeroko uprawianymi biurami i domami, ponieważ są łatwe do opanowania i dostosowują się do mniej niż optymalnych warunków występujących w większości domów i budynków użyteczności publicznej. Liczne odmianowe zostały opracowane przez plantatorów do handlu roślinami doniczkowymi, w tym różnymi postaciami Ficus benjamina, płaczącymi figami, a także gumą F. elastica. Płaczące figy mają odmiany biało-kremowe na jasnozielonych liściach, podczas gdy gumowane rośliny mają kremowe, białe, żółte lub czerwone smugi na ciemnozielonych liściach.

Rzeczy, których potrzebujesz

Nawóz nawozów

Ziemia doniczkowa

Instrukcje

Wybierz lokalizację dla żywego drzewa. Lokalizacja powinna być jasna, przy pośrednim świetle, takim jak okno skierowane na zachód lub lekko zacienione światło na południu. Trzymaj drzewo z dala od zimnych zanurzeń, co spowoduje nagły spadek liści.

Jak dbać o zróżnicowane drzewa Ficus


Odbarwione drzewami kaktusy, gdy glebę zaczęło wysychać sucho. Aby przetestować glebę, przyklej palec od 1 do 2 cali pod powierzchnią. Jeśli jest mokro, poczekaj na wodę, jeśli jest sucha dodać wodę, aż wypłynie z dna garnka.

Połyskiwać odbarwione drzewa ficus, kiedy aktywnie wytwarzają nowy wzrost w miesiącach wiosennych i letnich, gdy dnie są dłużej. Zmiksuj zrównoważony płynny nawóz nawozów do połowy i dodaj go do wody raz w miesiącu. Przestań nawożenie, jak dni się zwiążą jesienią i zimą.

Od kilku do trzech lat powtarzaj odrębne drzewa ficus. W optymalnych warunkach drzewa mogą być duże i mogą wymagać przeniesienia do pojemnika, który ma kilka centymetrów większej średnicy niż stary. Zawsze stosuj świeżą glebę do doniczki i sterylizację doniczek, aby zapobiec przenoszeniu choroby. Mieszanki komercyjne działają dobrze dla drzew ficus.

Drzewa Fiori z ostrymi nożycami lub przycinającymi nożycami, kiedy zaczynają zbytnio rosnąć. Wytnij tuż nad liść lub gdzie ma być liść, a nowy węzeł powstanie. Regularne przycinanie pomogą utrzymać pełne krzaczaste drzewo. Przycinanie można zrobić w dowolnym momencie, ale drzewo będzie szybciej wzrastać, podczas gdy w wiosna i lato będzie aktywnie rosło.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.