Jak długo drzewa Mango z sadzonek Owoc Bear?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak długo drzewa Mango z sadzonek Owoc Bear?


Drzewa mango (Mangifera indica) mogą zaoszczędzić Ci słodkie, tropikalne owoce dopiero w kilka lat po posadzeniu sadzonek. Ale aby zobaczyć wiele lat owoców na drzewie, muszą istnieć odpowiednie warunki i choroby muszą być trzymane w zatoce. Aby rozpocząć własną mango z materiału siewnego, musisz posadzić odpowiedni typ materiału siewnego i żyć w ciepłym obszarze, takim jak Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w strefach wytrzymałościowych od 10b do 11, gdzie mango najlepiej się rozwija.

Klimat łożyska owocowego

Klimat jest ważny dla kwitnienia i owoców. Sucha, ciepła pogoda jest idealna do uprawiania owoców mango. Gdy kwiaty pojawiają się na drzewie, temperatura poniżej 40 stopni Fahrenheita może powodować upadki kwiatów lub młodych owoców. Temperatury poniżej 30 stopni mogą zabić młode drzewo mango, ale dojrzałe drzewa mogą umrzeć poniżej 25 stopni. Najlepszym czasem na deszcz, jaki ma miejsce w przypadku drzewa mango jest latem, a po tym okresie po 8 miesiącach suchej pogody, podczas których owoce mogą się rozwijać i rosnąć przy mniejszym ryzyku wystąpienia zakażeń grzybiczych.

Typy Nasion

Jeśli nasiona rosną z mango, rodzaj nasion robi różnicę. Mango z nasionami polimerycznymi, jak "Florigon", "Saigon" i "Nam Doc Mai" może być uprawiane z powodzeniem z nasion, ale nasiona jednonarodowe, jak te z "Keitt", "Sensation" i "Valencia Pride" Tylko w celu uzyskania podłoża, ponieważ owoce nie przychodzą rodzicom z nasion. Aby rozwijać te monoembrykalne typy mango, zamiast nich należy je szczepić.

Początkowe łożysko

Kiedy sadzisz nasiona poliowcowirowe, musisz poczekać do czterech tygodni, aby kiełkować w klimacie subtropikalnym, ale warunki tropikalne pozwalają na kiełkowanie nasion w ciągu dwóch tygodni lub mniej. Po wyrastaniu, można spodziewać się pierwszych zbiorów mango w ciągu najbliższych trzech do sześciu lat. Drzewa Mango uprawiane z sadzonek mogą potrwać do 15 lat, zanim zostaną wyprodukowane. Jeśli użyłeś sadzonek jako podkładów i szczepiłeś inną odmianę w drugim okresie wegetacji, możesz poczekać od trzech do pięciu lat, zanim zerwiesz swój pierwszy plon. Gdy kwiaty ustaliły owoce, może trwać od 100 do 150 dni, zanim owoce będą gotowe do zbierania.

Alternatywne łożysko

Przez pierwsze 10 lat łożyska owocowego będziesz prawdopodobnie otrzymywał z ciebie drzewo mango, ale po 10 latach drzewo prawdopodobnie pominie lata i będzie miało miejsce tylko na kolejne lata. Aby uniknąć starszych drzew mango z łożyska alternatywnego, można je suszić co roku w zimie lub wczesną wiosną, aby zachęcić drzewo do produkcji nowego wzrostu, które będzie miało kwiaty i owoce w tym roku. Innym sposobem zarabiania, aby zapobiec łożyskiem alternatywnym jest rozrzedzenie kwiatów w ciągu kilku lat, drzewo wytwarza większą liczbę zakwitków niż zwykle.

Wiek drzewa

Drzewa mango żyją i produkują owoce przez wiele lat, a przy dobrej kondycji i bez zamarzania pogody, które zabiją drzewo, mango może przynosić owoce przez dziesięciolecia lub dłużej. Według California Rare Fruit Growers Inc., istnieją drzewa mango, które miały być owocami starszymi niż 300 lat.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.