Jak długo trwa uprawa ziół?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak satysfakcjonujące może być zbiorem aromatycznych, świeżych ziół z garnków lub ogrodów podczas przygotowywania potraw. Zioła perfumują kuchnię, stymulują apetyty i dodają ich skomplikowane smaki do potraw. Przy planowaniu ogrodu ziela warto wiedzieć, ile czasu zajmie zbiory ziół, które będą uprawiane. Ta wiedza pomoże Ci przydzielić przestrzeń ogrodową i oszacować ramy czasowe zbiorów. Coroczne zioła rosną szybko, czasem przekraczając przydzieloną przestrzeń. Ziele wieloletnie trwa dłużej, aby osiągnąć zrównoważone zbiory.

Jak długo trwa uprawa ziół?

Nasiona lub kawałki

Chociaż wszystkie zioła rosną z nasion, krzepkie wieloletnie zioła często powoli wyrastają i mogą trwać parę lat, aby osiągnąć rozmiar odpowiedni do zbiorów i dłużej, aby uzyskać dobre plony. Jeśli chcesz uzyskać szybsze rezultaty, zakopać cięcie; Zwykle powstała roślina będzie wystarczająco duża, aby mogła zostać dodana do receptur w następnym sezonie. Zioła wieloletnie są inwestycją, która może trwać latami. Więc daj im wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. W przypadku krótkotrwałych roczników, które trwają tylko jeden sezon i obejmują kolendry (Coriandrum sativum) i koperek (Anethum graveolens), nasiona są jedynym sposobem na wyjście.

Jak długo trwa uprawa ziół?

Naprawdę Szybcy Uprawcy

Niektóre zioła kiełkują bardzo szybko i biorą się dobrze. Kiedy sadzisz bazylię (Ocimum basilicum), po czterech dniach poszukaj sadzonek. Zacznij od zbioru bazylii, gdy rośliny mają wysokość od 6 do 8 cali. Zwykle traktowane jako roczna, bazylia to przetrwanie wieloletnie, które jest odporne na działanie stref odpornościowych roślinnych w departamencie Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w zakresie od 9 do 11. Cilantro jest również szybkim rozrusznikiem, pochodzącym w ciągu siedmiu do dziesięciu dni po wysianiu nasion. Dill wyrasta po jednym lub dwóch tygodniach, a odmiana "Long Island Mammoth" osiąga 4 stopy wzrostu w ciągu około dwóch miesięcy. Mięsa (Mentha spicata) kiełkuje w ciągu siedmiu do czternastu dni, a kiedyś może stać się inwazyjna. Jest odporny na strefy USDA od 3 do 7.

Jak długo trwa uprawa ziół?

Slow Starters, Szybcy finisherzy

Kilka ziół ma wolne tempo kiełkowania nasion, ale ich sadzonki rosną szybciej po ich ustanowieniu. Więc nie wyrzucaj garnka z pietruszką (Petroselinum crispum) po kilku tygodniach, ponieważ pietruszka ma 14 do 60 dni na kiełkowanie. Kiedy jego sadzonki mają kilka zestawów prawdziwych liści, szybko rosną, aby uzyskać obfite liście na zupy i przyrządzać. Pietruszka jest dwuletnia, żyjąca dwa lata, ale zwykle traktowana jako roczna w strefach USDA od 2 do 11. Innym przykładem rośliny, która rozpoczyna się powoli, a następnie rośnie szybciej, jest wieloletnia bergamotka cytrynowa (Monarda citriodora). Hardy w strefach USDA od 5 do 9 wytwarza nasiona, które kiełkują w 10 do 40 dni w temperaturze 68 stopni Fahrenheita. Krótkie, purpurowe rośliny kwitną szybko wzrastają do wielkości kwitnącej i mogą zalegalizować w korzystnych obszarach.

Jak długo trwa uprawa ziół?

Wolna szybkość wzrostu

Rośliny z rodziny mięty (Lamiaceae) są znane z powolnego kiełkowania, a te rośliny są lepiej rozpoczane jako zakorzenione sadzonki. Jednym z przykładów jest rozmaryn (Rosmarinus officinalis), który kiełkuje w ciągu 10 do 42 dni i jest odporny na strefy USDA od 8 do 10. Innym przykładem jest tymianek angielski (Thymus vulgaris); Jego maleńkie nasiona zacierają się w ciągu 14 do 28 dni, a sadzonki powoli rosną w strefach USDA od 5 do 9. Jednym z najwolniejszych ziół rosną zarówno pod kątem kiełkowania, jak i wzrostu wzrostu roślin, jest słodka zatoka, zwana również laurowym laurem (Laurus nobilis ). Jego nasiona często gniją, zanim się wyrastają, a ich wycinki trwają od 6 do 9 miesięcy. Hardy w strefach USDA od 8 do 10, wiecznie laurowy laurowy staje się w końcu dużym krzakiem lub małym drzewem.

Jak długo trwa uprawa ziół?


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.