Jak dodać wykresy do programu Excel 2007

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak dodać wykresy do programu Excel 2007


Popularną funkcją programu Excel jest możliwość włączania wykresów do arkuszy roboczych. Wykres tworzy wizualną pomoc w celu reprezentowania Twoich danych. Excel oferuje szeroki wybór opcji wykresu, w tym pasków, wykresów kołowych, linii i obszarów. Excel 2007 uprościł także proces edycji formatów wykresu, w porównaniu do poprzednich wersji programu Excel. Pozwala stworzyć atrakcyjny, przyciągający wzrok wykres, przy jednoczesnym włączeniu wszystkich wymaganych danych.

Instrukcje

Otwórz arkusz w programie Excel. Wprowadź dane do arkusza za pomocą kolumn i wierszy. Etykietuj każdą kolumnę i wiersz i umieść tytuł u góry swojego stołu.

Wybierz wszystkie dane, które chcesz wyświetlić na wykresie. Pamiętaj, aby dodać etykiety wierszy, tytuły kolumn i tytuł wykresu.

Kliknij kartę "Wstaw" u góry arkusza kalkulacyjnego i kliknij typ wykresu, który chcesz dodać do arkusza. Typy wykresów znajdują się w grupie "Wykresy".

Zmień typ wykresu, klikając prawym przyciskiem myszy wykres i wybierając "Zmień typ wykresu serii". Eksperymentuj z wieloma typami, aż znajdziesz taki, który odpowiada Twoim potrzebom.

Edytuj informacje na wykresie, zmieniając dane wprowadzone do Twojego stołu.

Przesuń wykres, klikając lewym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na białym. Przeciągnij wykres za pomocą myszy do wybranej lokalizacji.

Zmień kolory lub styl danych na wykresie, wybierając konkretny pasek, linię lub sektor. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Formatuj dane." W oknie dialogowym dialogowym Dane formatowe można zmienić kształt, wypełnienie, kolor obramowania, styl obramowania, format cienia i 3-D.

Zmień rozmiar wykresu klikając dowolne miejsce wewnątrz wykresu. Złap dowolny narożnik i przeciągnij go do wewnątrz lub na zewnątrz.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.