Jak dominować kota

Admin 19 Views 0 comments
Advertisement

Jak dominować kota


Koty to nie psy. Dominowanie kota nie jest czymś, co trzeba utrzymywać stale, prawidłowe miejsce kota w domu, by nie było tak samo jak zwierzę. Dominowanie kota polega na tym, jak ustalić granice z kotem w taki sposób, w jaki rozumie kota. Kiedy koty przyjmują ciebie, traktują cię jak kolejnego kota. Czasami zachowują się jak wieczyste kociaki, inni razy jest powód, dla którego ludzie mówią "mój kot prowadzi moje życie". Ale można przejąć tę rolę rodzicielską i ustanowić znaczącą dominację w komunikacji.

Rzeczy, których potrzebujesz

Jeden lub więcej kotów

Poczucie humoru

Miłość kotów

Instrukcje

Najprostszym sposobem na pewną dominację u kotów jest podniesienie ich od kociąt. Hodowcy sprzedają kociaki po dwunastu tygodniach, ale schroniska przyjmują je w wieku ośmiu tygodni. Kocięta młodsze niż dwanaście tygodni mogą wykazywać ekstremalną emocjonalną zależność, ponieważ odgrywają rolę rodziców w wieku, gdy uczą się towarzysko. Upewnij się, że twój kot został wychowany przez ludzi i rozumie interakcję między kotem a kotem, lub będziesz miał trudniejsze nauczanie tego dorosłego.

Kocięta w wieku pięciu lub sześciu tygodni są puszyste, pasywne, bumbling i zależne zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Mogą jeść kociaki i używać szalki, ale będą stale uciekały do ​​ukojenia. To właśnie fotografowie z najlepszymi kartami przynoszą najlepsze rezultaty, zanim zmienią się w rakiety - ale potrzebują matki w tym wieku, aby wzrastać do zdrowych, psychicznie zdrowych kotów.

Jak dominować kota


Jeśli wybierzesz starszego kota, poszukaj tego, co zostało już zsynchronizowane z ludźmi i dobrze Ci odpowiada. Czy kot szuka wzroku? Czy kota purr gdy zbliżasz się, lub oprzeć się o rękę? Czy kota przyjedzie do Ciebie, jeśli klikniesz dźwięki i przesuwasz ruchy ręką? Wszystko to zaczyna się od prawego łapa z kotem.

Purring oznacza, że ​​kot chce być społeczny, szuka interakcji i uczucia. Koty będą mruczać, gdy są smutne lub zranione, bo chcą pociechy swojej rodziny i członków klanu. Kiedy kot lub kociak wchodzi do twojego życia, jesteś adoptowany do rodziny tego kota jako członek rodziny klanu. Koty przybędą do swoich klanów wiele innych gatunków. Koty, które dogodzą psom, robią to, ponieważ rodzą dominację w pakiecie nad psem, siedząc wyżej i nadając dominujący język ciała. Psy są wygodne z tym, jeśli podniesione przez kota, jest stabilne psychicznie.

Zrozumieć dominację kota. Koty nie są zwierzętami pakującymi. Aby działał dobrze, pakiet myśliwski ma lidera, a lider decyduje o tym, co opakowanie zrobi, wersja beta daje porady, inni idą i omega zaprosić i prosić o przywilej pozostania w opakowaniu. Psy mogą być wygodne w pozycji omega. Dla psa, będąc omega w świetnym opakowaniu lepiej niż wszystkie inne opakowania, jest znacznie lepszy niż alfa nędznego opakowania jednego.

Dla kota jest ona alfa opakowania.

Koty nie działają razem. Koty pracują samotnie i towarzysko ze sobą poza czasem. Śpią razem, strzegą się w gnieździe, towarzysko dla przyjemności, komunikują się, bawią, dzielą się jedzeniem, tworzą bezpieczne terytorium denne i mają jedną sterylną łaskę kochanków kotów nauczyć się doceniać. Reakcją kota, jeśli nie zakręca się, jest odejście od nieprzyjemnej sytuacji.

Tak więc próby dominacji kota w taki sposób, w jaki człowiek zdominowałby psa, często powoduje, że kot odchodzi, ogon wysoki, udając, że tak się nie stało. Lub ostra dyscyplina z kotem za przekroczenie granicy.

Możesz wygrać stardown w dół z kotem. Nawet kota dorosłego. Nawet dorosły kot, który przyzwyczaił się do wygrywania stardown z ludźmi. Wynikiem wygrania starego z kotem jest zwykle to, że kot będzie odpływać. Bezpośrednie odejście może być wyzwaniem terytorialnym. W obrębie klanu wiele kotów stale się ustawia. Dominacja jest rzeczą przelotną. Kto się odwraca, to nie ma znaczenia, ale ludzie szybko odwzajemnią się od większości kotów, dopóki nie zrozumieją tego. Pomaga również zrozumieć, że wygranie stardown w dół z kotem niekoniecznie wygra twój argument z tym kocem, lub wygrać wszystko, ale to stare spojrzenie.

Nie staraj się wymuszać tego przez cały czas. Nie zawsze patrz najpierw w dół lub zawsze odwracając wzrok. Trzymaj to do chwile, gdy kot jest wyraźnie wyzwaniem w obszarach, które powinny być twoje. Kluczem do dominacji kota jest to, że dominujący kot mówi "To moje". W efemeryjnym fotelu, który siedzi na krześle, staje się Twoim własnym, niekoniecznie stałym sposobem na to, że nie możesz już zostać w tym domku. Zbyt agresywna dominacja kota może przekonać kota do wyjazdu, znalezienia bardziej przyjaznych pomieszczeń. Jest to jedna z pułapek związanych z zachowaniem dominacji u ludzi lub psów w kotku - jeśli nosisz to za daleko, przekonasz kota, którego nie jest mile widziany.

Tomowie są bardziej skłonne poruszać się niż królowie. Koty żeńskie stanowią dominującą płeć wśród kotów, ale rozumieją, że nie zawsze dotyczy to ludzi. Dominacja jest matka. Dominujący kot opiekuje się innymi kotami. Dary z jedzeniem dla Ciebie są dla kota szacunkiem do ciebie jako opiekun Den i uznaniem, że jesteś rodziną. To symboliczne teraz po tysiącach lat interakcji ludzi-kotów, ale ponieważ koty spotykają się z przyjaciółmi i rodziną, koty nauczyły się wprowadzać myszy do ludzi.

Dla ludzi to oznaczało: "Patrz, zarabiam mój strój, pilnując spichlerza".

Dla kota oznacza "Kocham cię i jesteś rodziną, dajesz mi jedzenie, więc przyniosę ci coś".

Postaraj się tylko, aby wygrać staredown z kotem, kiedy jest coś, czego naprawdę nie chcesz dać temu kotowi. Jak nie szponując krzesła. Uważaj na zachowanie testów granicznych, to znaczy, że nie musisz cofnąć się, ponieważ musisz żyć razem na wzajemnie przyjemnych warunkach.

Użyj słodkiego powodu. Nie żartuję. Koty rozumieją, co ludzie mówią o wiele lepiej, niż ludzie ich przypisują, ponieważ ich usta nie mogą wymówić wszystkich słów, które znają. Koty odpowiadają na ich nazwy i wiele innych. Rozmawiaj z kotiem w prostych słowach, ale tłumacz w języku dla dorosłych co się dzieje. Twój kot może cię dobrze zrozumieć i nadal się nie zgadza, ale jest początek. Pamiętaj także, że koty z wyczulonymi ludzkimi kotami czytywają ludzkie ciało dobrze, czasami lepiej niż inni ludzie. Bądź szczery z kotem.

"Będziemy się ruszać, zobacz te wszystkie pola" Dostajemy nowe mieszkanie Teraz musisz jeździć na swoim koncie z kotem, ale kiedy tam dotrzemy Myślę, że polubisz nowe miejsce. Pokój i okna z ptakami, będzie świetnie. " To jest przykład tego, jak rozmawiam z moim kotem.

Nie kłamaj kota o rzeczach, jak chodzenie do weterynarza. Koty rozumieją pojęcie kłamstwa i nie ufają temu, co mówisz, jeśli złamiesz to zaufanie.

Koty leżą dokładnie dobrze, ale jeśli jesteś szczery z kotem, weźmie kota, który jest szczery z tobą.

Jeśli musisz zatrzymać kota robiąc coś, czego nie chcesz, lub zabierz ją, aby dostać go do przewoźnika, aby dostać go do weterynarza, tu jest, gdzie podnosząc kociak pomaga. Użyj Kitten Grip. Jesteś wystarczająco duży, aby przez samą wielkość można było ustalić siebie jako Mama lub Rodzina dla dorosłych dla kotka.

Koty mają luźną skórę z tyłu szyi. Kiedykolwiek widzisz słodkie zdjęcia matkowych kotów niosących kocięta w ustach? Nawet koty dorosłe mają ten uchwyt, można mocno trzymać luźną skórę z tyłu kota i szyi. Szybko staj się kotem, jeśli to zrobisz. Instynkt uczyni ją zwieszoną, lekko zwinięta, ufając, że jesteś wielka i silna i wie, gdzie powinna być w tej chwili.

Kociak Grip nie jest tak niewygodny, jak wygląda, a to bardzo pocieszające dla kota. Oznacza to, że jest chroniony i zadbany. Kiedy kot zwija się i poddaje się odpowiedzialności, całkowicie dominowałeś tego kota w łagodnym, kochanym, rodzinnym sposobie, który jest całkowicie w instynkcie kota. Ludzie robią to z rękami, nie musisz gryźć szyi kota, aby to zrobić.

Jak dominować kota


Jeśli kot walczy, powiesić i przytrzymać kot w zasięgu ręki. Nosić grubą rękawy i trzymać mocny uchwyt. Może to być trudne z dużym kotem, a kociak trzyma się najlepiej z kotami, którzy znają i ufają. Od przeciwnika, uchwyt kociaka jest przerażający. Kot, który walczy to nie ufa, a zaufanie musi zostać ustanowione. Nie krzyczaj na kota, robiąc to. Nie grozisz kotem. Trzymaj się dobrze i zrobisz wszystko, co musisz zrobić z kotem szybko - użyj Kitten Grip, aby przenieść kota do przewoźnika zanim kot się dowie, co się dzieje.

Siadaj obok przewoźnika i wyjaśnij, dlaczego to zrobiłeś. "Posłuchaj, wiem, że się boisz, ale musimy iść na Twój coroczny przeglad. Będę w porządku z tobą, nie pozwolę, aby któryś z psów w poczekalni przestraszył cię, a ty idziesz W porządku, wiem, że to przerażające i zgniłe, ale przejmijmy to. Kocham cię ".

Rozumowanie z kotem często wnika nawet po pewnym opóźnieniu testowania rzeczywistości. Zostań ze swoim kotem u weterynarza. Większość lekarzy weterynarii jest bardzo dobra z kotami i spokojnie nawet histeryczne i wrogie koty łatwo z językiem ciała. Zachowuj się tak, jakby to było Twoje prawo do tego, pamiętaj, że to dla kota jest dobry, bądź łagodny i kochający w swoim języku i głosie. Zaufanie jest dobre dla wielu.

Co byś powiedział do fobii człowieka, aby przekonać go, aby pojechał do lekarza, kiedy potrzebuje? Traktuj kota jako osobę, ponieważ koty traktują cię jako osobę. Ale pamiętaj, że ta osoba jest innym gatunkiem i czyta język ciała bardziej zdecydowanie niż ludzie - bądź szczery z kotem.

Jeśli sam kot wylał terytorium w domu, to również instynkt. Ustala, że ​​jest wielkim tomem w okolicy. Przesyła wiadomość do wszystkich innych, że lepiej będą jego plemieniem lub nie ma, ponieważ akceptuje innych mężczyzn, jeśli królowa lubi ich. Będzie tylko walczył tak źle, gdy królowa jest w upale. Teraz, jeśli jest czysty i chcesz utrzymać go w stanie nienaruszonym, być może będziesz musiał coś zrobić, aby ograniczyć do pewnych miejsc w domu lub utworzyć salę na werandzie. Widziałem kilka ciekawych ustaleń, aby pozwolić kotom czystej krwi mieszkać na świeżym powietrzu, ale chronić przed drapieżnikami, jak na wysokości 9 metrów wysokości, gdzie pomieszczenie wewnętrzne i klatka na klatce nadają się do własnego ogrodu, wraz z kocimiętką i Nietoksyczne rośliny do zabawy i żucia.

Najlepszym rozwiązaniem jest go nudzić. Zabierz go do dobrego weterynarza, aby to zrobił i delikatnie z nim potem, nie robić tego wiele. Samce, którym się nie układało krążki, będą żyć dłużej i rozwijać więcej umiejętności społecznych, kiedy się do nich przyzwycza się, zwykle nie znoszą. Wielu wydaje się myśleć o tym jako kontrolę urodzinową kotów i nadal uprawiać seks w mniej napędzanym, mniej gwałtownym sposobie, w jaki koty się dogadują.

Jeśli nie możesz być kotem kota, rozważyć użycie perfumy lub golenia po podaniu kota i spryskać plamy. Oczyść każdy z nich dokładnie i spritz je swoim zapachem. Wytłumacz się słownie. "Jestem grubym tomem i ty jesteś 12 funtów tomem, jestem wielkim kotem w tym domu. Kocham cię, ale musisz zrozumieć, że to moje terytorium".

To działało z męskim kocem, jaki miałem od lat, a chociaż od czasu do czasu sprawdzał je, jeśli zapomniałem natryskiwać się na tyle często, przyzwyczaił się do mojej po goleniu jako marker terytorialny. Był jeden, więc był szczęśliwy. Gdybym go zaniedbywał, musiał to zrobić - kto inny odepchnął dziwne postacie od gonienia naszej królowej?

Niektóre koty męskie, takie jak ich brzuchy, potarły się i zasypiały i zrelaksowały się na wymagających skrawkach brzucha. Jest to osobisty smak, nieco bardziej popularny wśród mężczyzn niż kobiet. Niektóre ciężarne kotki takie jak brzuch pocierają, ponieważ człowiek może pomóc przesuwać kocięta delikatnie, aby uczynić ją bardziej komfortową. Jeśli pozwoli to w czasie ciąży, może później poczekać na brzuch.

Jednak pierwszy instynkt, jaki kota ma się położyć na jego tylnej stronie, to "Grajmy!" Jest to podstawowy ruch otwarcia w Cat Fu, pozwala na zęby i wszystkie cztery łapy do gry. Ruch polega na ugryzieniu i chwyceniu za przedramiona, a następnie wbić ciężko rowerem w tylne pazury, aby wydzielić zdobycz - co może być twoim ramieniem.

Grając "weź łapę" z kotem w tej pozycji, nieuchronnie spowoduje to, że kot dostanie łapę i powieści z pazurami, zgrywając długie zadrapania lub kilka. Nosić ciężkie rękawiczki, aby zagrać w tę grę. Noszenie marynarki do pieca i zabawy w brzuchu z kotem może być dużo zabawne, a nawet możesz wysuwać rękę z mitta, gdy idzie do miasta na tym w tym trybie rzezi przedwczesny.

Warto pamiętać jest to, że kładzenie na plecach nie jest przesądzającym ruchem od kota. To ruch obronny. Cytując "Get Fuzzy", Satchel miał rację, nie próbując zabrać Bucky'a, kiedy leżał "pointy".

Miękki, błagający, kociaczny mew to ruch składania wniosków. Głośne mruczenie i błaganie o uwagę może być uległe. Trochę czasu, aby rozróżnić poddanie się od uczucia, język ciała jest nieco inny. Kot może być agresywnie kochany. Skrzyżowanie, przytulanie się, chodzenie na kolanach, wbijanie głowy w brodę lub bok twojej twarzy, podczas gdy mruczące głośno są ruchami uczuciowymi. Spacery po przeszłości i biodrach to tylko wiadomość "Ty jesteś rodziną", przyjazne powitanie, aby ustalić, że nadal jesteś kochany.

Przedłożenie będzie polegało na układaniu, a nie puszczaniu futra, przykucnięciu uszu do przodu i miękkich, kociaków dźwięków.

Dominacja fluffing, syczące, stały bok i taniec kraba z fałszywymi strajkami nie zawsze jest czymś kochanym od kota. Od psa lub prymasa ten rodzaj gniewu jest częścią zachowania opakowania. Kiedy kot jest na tyle zły, aby wyświetlić takie zachowanie, kot ma to i jest bardzo zły.

Widziałem mały, osiem-tygodniowy kotek żeński, wykazywał to zachowanie w stosunku do 20lb tomcat, a kot kłaniał się jej i odszedł do tyłu, przyjmując, że jest księżniczką kota i nie toleruje jego policzka. Nie powtórzyła tego, była to pojedyncza konfrontacja porównywalna ze stardown.

Oznacza to "Wynoś się z mojego terytorium lub poddaj się". Oto niektóre z nich, w jaki sposób kotki się wyróżniają. Różnica polega na tym, że ponieważ nie jest to paczka, niższe koty rankingu będą miały jakąś linię, której nie pozwalają innym krzyżować - każdy kot posiada terytorium oddzielnie, a terytorium społeczne jest płynny, jest kontekstowy. Nie jest tak trudne i szybkie jak alfa, beta, delta.

Jedna z dużych różnic między własnością kotów i psów polega na tym, że jeśli Twój kot jest dobrze spersonalizowany i nie ma złych nawyków, niech Twój kociak będzie cię dominował przez jakiś czas, a może nawet przez jakiś czas. Koty żeńskie szczególnie zajmują się wszystkimi na ich terytorium. Będą sortować między sobą, kto jest matriarchą, będzie kotiem o bardzo silnej osobowości, ale nie zawsze największym kotem.

Będzie matką. Będzie dbała o swoje uczucia i zadbać o nich, gdy są smutne lub zranione. Jest to jeden z największych sposobów, w jaki koty przejmują życie ludzi, ponieważ dominujący kot jest tym, którego plecy są płaczem dla każdego złego dnia lub rozczarowania. Ona cię umyć. Zachowanie mycia jest dużą częścią dominacji kota.

Nie sugeruję, aby umyć twój kot swoim językiem, aby ustalić dominację. Łukanie delikatnie w kierunku futra jest równoważne w pidginie kot-ludzki. Koty rozumieją, że nie jesteśmy kotami, ale przez tysiące lat pojawiły się wiarygodne sygnały, które koty traktują jako odpowiednik ich sygnałów społecznych. Ręce zastępują usta dla większości ludzkich reakcji.

Odpowiadając na uderzenie biodra słownym pozdrowieniem lub zginaniem, aby położyć kota na górze kota lub na bok kota, jest kiedyś ten sam serdeczny pozdrowienie, który zainicjował kot. Zbieranie kotów i trzymanie kota na kolanach dominuje nad kotem, znów w tym rodzicielskim sposobie. Pieszczanie kota, podczas gdy kot jest na kolanach i mówiąc cicho i sympatycznie, jest ludzkim odpowiednikiem tego matka kotka i mruczenia.

Koty domowe czasami zdają się uśmiechać. Dziwne koty nawet nie próbują. To dlatego, że koty rozumieją, że uśmiech to ludzki mruk i spróbuje tego nauczyć uśmiechem, parszywając, próbując pomóc zrozumieć, co oznacza mruczenie.

Oglądaj kota, z którym mieszkasz. Najbardziej inteligentne koty będą uczyć ludzi, jak z nimi oddziaływać, sycząc i plując lub odchodząc, gdy człowiek czyni coś nieodpowiedzialnego ze względów społecznych i reaguje z mruczeniem, a także zwraca uwagę i uczucie, kiedy się to uda. Ograniczenie skurczowe zwykle oznacza, że ​​nadszedł czas, aby rozgrywać, rozgrzewa się do jakiejś hałaśliwej zabawy lub do krótkiego konfliktu.

Język ucha jest ważny w zrozumieniu skoku ogona, kontaktu wzroku i do przodu z uszami z ogonem ogona jest rozgrzewką do zabawy. Spłaszczone uszy są wrogo nastawione i podejrzane. Wąsy poruszają się. Oczy Cat są wymowne w wyrażaniu znaczenia, tyle że ludzkie oczy. Po pewnym czasie przyzwyczaisz się do czytania kota w nastroju.

Policzność liczy. Kiedy dominujesz nad kotem, nie bądź niegrzeczny dla kota. Nie wyśmiewaj kota podczas robienia tego. Po prostu bądź twardy i kochający jako kot-mama, a otrzymasz wiadomość, że kot nie został odrzucony. Czas, cierpliwość, uczciwość, zaufanie i spójność to najlepsze sposoby na uzyskanie wystarczającego zaufania, że ​​można dominować kota.

Wskazówki:

Skonsultuj się z ekspertem w zakresie zachowań domowych, jeśli twój koc ma poważne problemy z rodziną lub innymi zwierzętami, poproś o skierowanie od lekarza weterynarii.

Jeśli zachowanie twojego kota ulegnie nagłym zmianom, sprawdź zdrowie fizyczne. Jeden umiarkowany kot, który zawołał, syknął i zdawał się histerycznie na ofiarę talerza tuńczyka, a potem z niedowierzaniem syknął drugiego kota i wszystkich wokół, okazało się, że ma ból zęba - i wreszcie dostał jej ulubione potrawy dokładnie w momencie, kiedy Nie chciał nic jeść.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.