Jak drukować linie telefoniczne w domu

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Okablowanie własnych linii telefonicznych w domu może zaoszczędzić Ci wiele kosztów z firmą telefoniczną. Kiedyś operator telefonii odpowiedzialny był za linię telefoniczną, ale tak się nie stało. Dowiedz się, jak drukować linie telefoniczne we własnym domu. Dowiedz się, jak zlokalizować i rozróżnić różne urządzenia systemu telefonicznego. Dowiedz się, jak łatwo rozpoznać urządzenie interfejsu sieciowego, moduł okablowania i gniazdo modularne. Oszczędź pieniądze, ucz się czegoś nowego i bądź dumny z pracy, którą wykonujesz w swoim własnym domu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Gniazdo modułowe (tylko cztery styki)

Kabel Cat 5 (standardowy)

Przełącz urządzenie sieciowe

Odłącz urządzenie interfejsu sieciowego (NID), które znajduje się na zewnętrznej ramie budynku lub w piwnicy. Ta sekcja dotyczy skrzynek sieciowych zawierających żółte i czarne przewody.

Otwórz drzwi panelu na NID i znajdź dodatkowe dwa przewody, które są domyślnie odłączone. Powinieneś zobaczyć system 4-przewodowy. Linia powinna być czerwona i zielona. Jeśli nie, zignorować ten artykuł i skonsultować się ze swoim elektrykiem. Twoja druga linia to czarny przewód i żółty przewód.

Podłącz żółty przewód do czerwonej śruby w NID. Podłącz czarny przewód do zielonej śruby. Linia telefoniczna automatycznie rozpozna te przewody w celu połączenia dwóch linii. Wszystko jest zrobione przy NID. Nie musisz prowadzić przewodów fizycznie w całym domu.

Zadzwoń do firmy telefonicznej i poproś o otwarcie drugiej linii do rozliczania. Wystarczy podłączyć drugą linię telefoniczną do swojego domu.

Podłącz modułowy kabel do modemu i innych urządzeń

Konwertuj jedno gniazdo liniowe na gniazdo linii drugiej. Podłącz dodatkowy zielony przewód kabla do zacisku urządzenia.

Jak drukować linie telefoniczne w domu


Podłącz czarny przewód do złącza przewodu zielonego.

Podłącz żółty przewód do czerwonego przewodu.

Podłącz czerwony przewód do zacisku żółtego przewodu. Okablowanie linii telefonicznej zostało zakończone.

Zadzwoń do firmy telefonicznej i poproś o dodanie nowej linii do istniejącego konta telefonicznego.

Wskazówki:

Drut ósemkowy może być podłączony przez konwersję systemu czterech pasów w następujący sposób:

Zielony = T1 (BIAŁY z niebieskimi pasami)

Czerwony = R1 (NIEBIESKI z białymi pasami)

Czarny = T2 (BIAŁY z pomarańczowymi pasami)

Żółty = R2 (ORANGE z białymi pasami)

Nie wykonywać żadnych czynności związanych z okablowaniem bez wcześniejszego poznania podstawowego bezpieczeństwa elektrycznego.

Nigdy nie stawiać w wodzie podczas przenoszenia przewodów lub innych przewodzących terminali.

Nie wykonuj czynności związanych z okablowaniem ani konserwacją ani nie otwieraj urządzenia interfejsu sieciowego podczas burzy.

Ten artykuł dotyczy tylko osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.