Jak działa Dezodoranty w pokoju?

Admin 9 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa Dezodoranty w pokoju?


Chociaż kolacja pieczonego dorsza może smakować smacznie, utrzymujący się zapach w domu może nie sprawić, aby reszta wieczoru była przyjemnym doświadczeniem. Kiedy to nastąpi, możesz poszukać sposobów na pozbycie się pokoju o obraźliwym zapachu. Dezodoranty pokojowe mogą obsługiwać te sytuacje. Jeśli używasz dezodoratora pokojowego, zapoznaj się z listą składników, aby zrozumieć, jak działa.

Dezodoranty handlowe

Dezodoranty handlowe znajdują się w różnych środowiskach, w tym w sprayach, proszkach, żeli, olejach i świecach. Te dezodoranty zawierają substancje chemiczne, które działają w celu wyeliminowania bakterii znajdujących się w powietrzu, które powodują zapachy. Niektóre z tych chemikaliów są toksyczne, w tym formaldehyd i limonen, co może powodować problemy zdrowotne z długotrwałym stosowaniem.

Dezodorator Vs. Odświeżacz

Podczas gdy dezodorant zawiera związki, które eliminują zapachy w powietrzu, odświeżacze zawierają zapachy maskujące, aby ukryć nieprzyjemne zapachy. Kiedy odświeżacz powietrza zanika, zapachy powracają do pomieszczenia. Ponadto, według University of Washington, odświeżacze powietrza aerozolowego zawierają małe cząstki, które zawierają materiały potencjalnie niebezpieczne.

Oczyszczacze ozonu

Oprócz czystego tlenu generatory powietrza ozonowego zawierają tlen. Niestabilny element, dodatkowy element ozonu tlenowego lub O3, przywiązuje się do zapachu, tworząc bakterie. Utlenia bakterie i rides pokój zapachu. Podczas gdy producenci tego typu dezodoratorów pokojowych domagają się oczyszczania powietrza, eliminując zapachy, Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska ostrzega przed użyciem produktów wytwarzających ozon ze względu na zdolność do powodowania pewnych problemów zdrowotnych.

Naturalne alternatywy

Naturalnymi alternatywami dla dezodorantów w pomieszczeniach handlowych są przedmioty, które mogą posiadać w Twoim gospodarstwie domowym. Biały ocet destylowany naturalnie wchłania zapachy w powietrzu, gdy używasz go w pełni. Wystarczy umieścić miskę białego octu na dzień lub dwa, aby dostrzec zmianę zapachu pomieszczenia. Soda oczyszczona, inny pochłaniacz zapachu, jest niedrogim i wszechstronnym środkiem dezodorującym pomieszczenie. Posypywanie proszku na wykładzinie i uruchomienie próżni nad nią pozbywa się zapachów w dywanie, które przenikają w powietrzu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.