Jak działa drenaż kącików nożnych?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa drenaż kącików nożnych?


Na rynku dostępne są różne typy zatyczki do wanien. Od tych, które mają wzajemnie połączone systemy mechaniczne z tymi, które wymagają niewiele miejsca, aby zmienić położenie, korki spustowe działają na wiele sposobów. Zrozumienie, w jaki sposób działa specyficzny rodzaj korka spustowego, może pomóc Ci zdecydować, czy jest to zgodne z Twoimi celami. Ta wiedza może również pomóc w czyszczeniu kanałów i zajmowaniu się zaporami

Podstawy

Wyciąg drenażu w wannie stopowej pełni funkcję opisaną przez jego nazwę, blokującą pod naciskiem stopy. Jeśli wanna lub prysznic ma ten rodzaj drenażu, opuszczanie korka zamyka je na swoim miejscu, zapobiegając opadnięciu wody. Większość końcówek do mocowania stopek zapewnia elastyczność, poruszając się tam iz powrotem pod ciśnieniem, aby uniknąć palców stóp. Rozluźnienie wanny z zamkiem, aby woda mogła spuszczać wodę, wymaga zginania i pociągnięcia zatyczki. Lub jeśli masz zręczny palec, możesz pociągnąć go stopą.

Montaż

Węzeł do wcięcia stopki zazwyczaj niektóre z własnymi zespołami. Zespół składa się zazwyczaj z plastikowych rur, zaprojektowanych w celu utworzenia szczelnego uszczelnienia na jednym końcu dla systemu drenażu i otworu spustowego dla korka. Otwór spustowy ma elementy zaprojektowane, aby pomóc zatyczce w uszczelnieniu wodoszczelnym. Elementy takie mogą obejmować nici, takie jak te znajdujące się na śrubie, aby zabezpieczyć zatyczkę podczas jej opuszczania. Uszczelki gumowe mogą być również częścią zespołu. Uszczelki te pracują równolegle z podobnym elementem na zatyczce, aby utworzyć ssanie, które utrzymuje zatyczkę w miejscu.

Czyszczenie

Kleszcze do zamykania stopu są idealne do czyszczenia kanalizacji. W przeciwieństwie do końcówek wysuwanych lub obrotowych układów spustowych, które zawierają liczne, wzajemnie połączone części mechaniczne, stopery blokujące stopę wyciągają się całkowicie z odpływu pod minimalnym ciśnieniem. Jeśli system drenażu regularnie napotyka problemy z zaty- kami lub wymaga częstego czyszczenia, korka blokady stopki lub podobnego systemu zatapiania może zaoszczędzić znaczną ilość czasu podczas czyszczenia systemu drenażu.

Podobne stopery spustowe

Kilka podobnych rodzajów korka spustowego istnieje. Te zatyczki działają jako niezależne jednostki, które można łatwo usunąć z systemu drenażu, w taki sam sposób jak w przypadku wanny z zamkiem. Kulki kulkowe działają dokładnie tak samo jak wanienka na nogi, tylko producenci projektują je na rękę, a nie na stopę, operację. Podnoszenie i zamykanie stoperów odbywa się dokładnie tak, jak się spodziewamy - podczas naciskania i przekręcania, zapobiegają przedostawaniu się wody do kanału; A kiedy podnoszą się i odwracają, pozwalają odpłynąć.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.