Jak działa dwusuwowy nóż OTF?

Admin 75 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa dwusuwowy nóż OTF?

Co to jest nożyk z ostrzem o podwójnym działaniu?

Nóż OTF to nóż, którego ostrze rozciąga się i wycofuje z otworu z przodu uchwytu. Po wycofaniu ostrze jest ukryte w uchwycie. Gdy ostrze jest wysunięte "Out The Front", jest zablokowane na swoim miejscu. Następnie nie można go wepchnąć w kierunku uchwytu, za wyjątkiem dźwigni wysuwającej z boku uchwytu lub przełącznika suwakowego w pobliżu przedniej części jednego z płaskich uchwytów. Taki nóż uważa się za podwójny, gdy suwak, który jest przesuwany przez kciuk do przedłużenia ostrza, może zostać pociągnięty do tyłu za pomocą kciuka, cofając ostrze. Jednorazowy nóż OTF jest w stanie automatycznie wydłużyć ostrze. Musisz pociągnąć nóż do uchwytu, ciągnąc dźwignię aż do tylnej części uchwytu, która zamyka blokadę w odpowiednim miejscu, dopóki nie zostanie ona ponownie aktywowana.

Jak działa dwusuwowy nóż OTF?

Mechanizm wewnątrz noża OTF o podwójnym działaniu jest delikatny i opatentowany. Te noże mają kilka podstawowych wspólnych struktur, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. Mechanizm jest płaską płytą długości uchwytu noża siedzącego z jednej strony ostrza. Trzymanie płyty na jednym końcu jest zwinięta sprężyna pod napięciem, przy czym każda siła naciska na drugą. Ostrze ma przedłużony wycięcie w podstawie. Suwak na uchwycie jest podłączony do przełącznika kołyskowego, który jest podłączony do metalowej płyty. Niewielką siłą wywieraną przez użytkownika jest to, co wskazują na równowagę pomiędzy dwoma sprężynami. Kiedy suwak jest wciśnięty do przodu, jeden z sprężyn jest lekko wypchnięty poza wyrównanie. Druga sprężyna naciska metalową płytę do przodu, rozciąga ostrze i blokuje wycięcie w podstawie płyty. Kiedy suwak zostanie odciągnięty, płyta jest wysuwana z tylnej strony ostrza, a stan dwóch sprężyn jest odwrócony. Rozszerzona sprężyna jest zagęszczona i nieosiuniona, a oryginalna niewspółosiowa sprężyna rozciąga się, aby naciskać na górną krawędź wycięcia ostrza, cofając ją.

Mity o tym nożu

Powszechnie uważa się, że podwójny nóż OTF może przebijać się przez ubranie i ciało, gdy ostrze jest w trakcie rozciągania, np. Gdy jest w kieszeni lub jest naciskane na ciało. To jest mit. Ludzie mylą się z nożem OTF z pewnymi specjalnymi nożykami, które posiadają sprężyny, które mogą wykazywać więcej niż 40 lub 50 funtów. W celu wyjęcia ostrza z rękojeści i na wroga. Te noże są jednolicie nielegalne i rzeczywiście mogą rozciągać się, aby przekłuwać czyjeś ciało z wysuniętej pozycji. Sprężyny noża OTF są ledwie zdolne do wydłużania lub wycofywania ostrza na własną rękę, a po prostu zepchną się z pełnego przedłużenia, jeśli stykają się z czymś równie solidnym, jak skóra ludzka lub gruba szmatka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.