Jak działa pole głosu ludzkiego?

Admin 10 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa pole głosu ludzkiego?

Gdzie jest krtani

Terminem medycznym dla ludzkiego głosu jest krtani. Kręgosłup znajduje się u szczytu tchawicy. Kręgosłup jest większy u mężczyzn niż u kobiet, co przypisuje głębiej głos mężczyzny. Czujesz drgawki krtani, umieszczając dłoń na gardle i brzęk.

Jak działa krtani

Kiedy osoba wdycha powietrze i wydycha powietrze, cicho przechodzi przez krtani. Kręciarz nie powoduje hałasu, jeśli wibracje drgań głosowych. Kiedy osoba wdycha powietrze i wydycha powietrze, cicho przechodzi przez krtani. Kręciarz nie powoduje hałasu, jeśli wibracje drgań głosowych. Węzłowe sznury są mięśniami, które znajdują się wewnątrz krtani. Kręgosłup posiada dwa kordy głosowe. Kiedy osoba mówi lub sprawia, że ​​hałas, szumy wibracyjne drgają, gdy osoba wydycha, a tym samym hałas. Im dłuższy odcinek wokalny, tym bardziej różni się hałas. Osoba może kontrolować skok ich głosu, przez co linki wokalne rozciągają się na różne długości. Człowiek nie umysłowo myśli o rozciągnięciu jego sznurów głosowych, kiedy mówi. Kontrolowanie szumów głosowych i zmiana tonu głosu jest uczone jako niemowlę. Hałas robiony przez krtani w połączeniu z kształtem ust osób sprawia, że ​​każda osoba ma niepowtarzalny głos brzmiący. Sposób, w jaki osoba przemieszcza usta, język i usta, zmienia sposób, w jaki odczuje hałas z jej krtani.

Zmiany głosu

W całym życiu człowieka dźwięk jego głosu może ulec zmianie. Głos dziecka pogłębi się, gdy rośnie, ze względu na ich powiększenie krtani. Zmiany w kształcie twarzy, zmienia brzmienie głosu. Utrata lub zębienie może zmienić dźwięk głosu osób.

Zdrowie krtani

Istnieje wiele różnych rzeczy, które mogą przyczynić się do zmian w głosie osób. Niektóre przyczyny są stosunkowo nieszkodliwe, a inne są bardziej poważne. Jeśli ktoś nadużyłby jej głosu, może naprężać ją krtani. Naprężony krtani mogą odczuwać ból i mogą powodować, że głos jest chwilowo inny. Ciepła herbata i odpoczynek mogą pomóc napięte krtań czuć się lepiej. Palenie może czasowo lub na stałe zmienić brzmienie głosu, podobnie jak infekcje gardła i wirusy. Wzrosty krtani i gardła mogą powodować zmiany głosu. Raka gardła, poważny stan, może również zmienić dźwięk głosu. Jeśli krtani są bardziej bolące lub bolesne od ponad kilku dni, należy skonsultować się z lekarzem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.