Jak działa ręczny planer?

Admin 12 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa ręczny planer?

Jak działa ręczny planer?


Co jest samolotem

Strugarki pracują w zasadzie tak samo jak krajarka do krojenia sera - przez zeskrobywanie cienkiej warstwy drewna. Dzieje się tak, aby kawałek drewna mógł stać się cieńszy, płaski lub gładszy. Istnieje wiele rodzajów i wzorów ręcznych samolotów, z których większość wykonana jest z drewna lub żeliwa. Dają pracownikowi stolarza lub rzemieślnika pewną kontrolę. Nowoczesne samoloty ręczne mogą być również zasilane elektrycznie.

Jak działa Płaszczyzna

Strugarki są tak zbudowane, że ostre ostrze do zgarniania metalu jest mocowane do drewnianej ramy i jest trwałe i umieszczone pod tym samym kątem. Ten kąt może być zmieniany i ustawiany przez pracownika stolarki przed użyciem tak, że cieńsza lub grubsza warstwa jest zdjęta z każdym przejściem nad powierzchnią drewna. Płaski dno płaszczyzny zapewnia, że ​​podczas przesuwania go na kawałek drewna, goli tylko najwyższe punkty, które mogą lub nie mogą być zauważalne dla ludzkiego oka. Cienkie wióry drzewne zwijają się z ujścia płaszczyzny lub z otworu po drugiej stronie ostrego ostrza. W ten sposób, po kilku powtórzeniach, drewno staje się równe i gładkie.

Jak działa najlepszy samolot

Większość samolotów jest oddalonych od ciała, aby golić drewno, ale japońskie samoloty są ciągnięte w stronę ciała. Większość samolotów ręcznych posiada uchwyt na plecach i pokrętło z przodu dla pracowników stolarki, aby utrzymać się podczas pchania samolotu. Powoduje to stały i stabilny przejazd wzdłuż drewna. Ziarno drewna jest również ważnym aspektem, który należy rozważyć przy użyciu strugarki ręcznej. Niektóre drzewa mają sporadyczne ziarna, a niektóre z nich mogą być trudne do uniknięcia, powodując drobne rozbijanie. Ale w ogóle, jak najlepiej z ziarnem tworzy gładki kawałek drewna.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.