Jak działa żelazko do curlingu?

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Jak działa żelazko do curlingu?

Dla tych kobiet, które chcą przechodzić od prostych lub falistych włosów do kręconych włosów, fryzjerskie żelazki są niczym innym jak cudowne. Żelazka do curlingu umożliwiają szybkie i łatwe wykonywanie procesu, bez konieczności stosowania niewłaściwych wałków do włosów.

Żelazka do curlingu potrzebują źródła energii elektrycznej i dostarczają wtyczkę do gniazda elektrycznego. Mają włącznik / wyłącznik, zaprogramowane ustawienia temperatury i metalowy element grzejny, który rzeczywiście działa zwijając włosy. Cieplej temperatury pozwalają na łatwiejsze zwijanie włosów.

Kiedy żelazko jest ustawione na temperaturę i włączone, urządzenie przekazuje energię elektryczną przez element grzewczy. Metal, który stanowi część żelazka, które jest gorące, jest po prostu słabym przewodnikiem elektrycznym, co oznacza, że ​​zamiast elektryczności przechodzącej przez nią, tworzy ciepło. Aby zapobiec nadmiernemu nagrzaniu metalu z powodu nadmiernej ilości energii elektrycznej, tocząc się żelazka, wbudowano przełącznik termiczny, który zatrzymuje przepływ energii elektrycznej, gdy metal osiągnie zadaną temperaturę.

Przełącznik termiczny jest tworzony w taki sposób, że gdy staje się gorący, rozszerza się, a gdy rozszerza się do pewnego rozmiaru, zatrzymuje przepływ energii elektrycznej. Kiedy się ochładza, staje się mniejsze, co pozwala na przepływ energii elektrycznej, aby ponownie uruchomić obwód. Cykl ten trwa, dopóki wyłącznik zasilania nie zostanie wyłączony lub zmieniona temperatura zadana.

Żelazka do curlingu mogą zwijać włosy, ponieważ włosy są zasadniczo długim ciągiem białka, działającym jak włókno drzewne. Jeśli podgrzewasz drewno, staje się ciągliwa i można ją formować i kształtować. Proces nagrzewania włosów i zwijania go wokół lokówki sprawia, że ​​utrzymuje tę formę aż do jej zwilżenia, kiedy znów ma swój naturalny kształt. Zakres temperatur, który faktycznie zwija włosy jest stosunkowo niewielki, więc wszystkie lokówki są tak samo zbliżone do tych samych ilości energii elektrycznej.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.