Jak gotować ciastka i herbatniki w piecu wspomaganym wentylatorem

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak gotować ciastka i herbatniki w piecu wspomaganym wentylatorem


Przesyłanie ciepła przez powietrze jest stosunkowo nieefektywne, dlatego żywność wrząca znacznie szybciej niż piec. Kuchenki wspomagane wentylatorem lub piece konwekcyjne przyspieszają proces gotowania przez cyrkulację powietrza w piecu. Wentylator wymusza na gorące powietrze jedzenie, zwiększając efekt ogrzewania. Wzrost temperatury jest bez wątpienia korzystny dla wielu artykułów spożywczych, ale może stanowić problem dla delikatnych ciast i herbatników. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz wprowadzić kilka korekt.

Instrukcje

Zmniejszyć temperaturę wypieku co najmniej 25 stopni Fahrenheita. Konwekcja przyspiesza brązowanie, więc jeśli okaże się, że ciasto jest zbyt szybko, może być konieczne obniżenie temperatury o 50 F.

Rozmieszczaj ciasta na patelni, aby mogły się krążyć wokół nich. Jeśli są zbyt blisko siebie, wzrosną nierównomiernie.

Umieść herbatniki bliżej siebie niż w konwencjonalnym piekarniku, które pomogą im wznosić się pionowo, a nie na trwałe wydmuchiwanie powietrza z wentylatora.

Znajdź patelnie do ciasta jak najdalej od wentylatora, szczególnie delikatne ciasta. Jeśli wentylator znajduje się w tylnej części kuchenki, należy umieścić ciasta z przodu. Jeśli wentylator jest na górze, umieść ciastka na niższej półce.

Wyłącz wentylator dla szczególnie delikatnych przepisów, takich jak szyfon lub aniołka. Ich lekka pianka jest zbyt łatwo wydmuchiwana przez kształt wentylatora.

Wskazówki:

Jeśli wentylator jest zamontowany w górnej części pieca, można osłonić swoje wypieki, umieszczając dwa lub więcej małych patelni na wyższej półce, aby odchylić powietrze.

Jeśli wentylator znajduje się z tyłu, można osiągnąć ten sam efekt, umieszczając parę szalków na boki z tyłu stojaka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.