Jak gotować w stylu wiejskim kiełbasą

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak gotować w stylu wiejskim kiełbasą


Świeża kiełbasa wieprzowa czyni obfite, satysfakcjonujące posiłek, który nie zmiażdży budżetu żywnościowego. Wielofunkcyjne mięso jest odpowiednie do różnych sposobów gotowania, kiełbasa wieprzowa ma wiele form, w tym kiełbas masowych i linkowych. Niektóre kiełbaski są niewystarczające, podczas gdy inne są delikatnie przyprawione, aby zapewnić pikantne lub pikantne smaki. Dokonywanie kiełbas w kraju polega na smażeniu kiełbasy, a następnie podawanie złotego brązowego kiełbasy z ulubionym bogatym, kremowym sosem.

Rzeczy, których potrzebujesz

Miska mieszająca

Sól

Świeżo zmielony czarny pieprz

szałwia

pieprz cayenne

Olej roślinny lub masło

Skillet z pokrywką

Szpachelka

Termometr do natychmiastowego odczytu

Szczypce

Płyta

Cebula

Mąka uniwersalna

Wołowina

Świeży tymianek

sos Worcestershire

Instrukcje

Umieścić kiełbasę wieprzową luzem w misce mieszającej. Dodaj sól, świeżo zmielony czarny pieprz i przyprawy, np. Szałwia lub pieprz cayenne. Wymieszaj kiełbasę i zioła.

Wlać niewielką ilość oleju roślinnego lub masła do patelni. Gotuj kiełbaski na średnim ogniu przez 8 do 12 minut lub do momentu, gdy kiełbasa stanie się brązowa. Przekadaj kiełbaskę przynajmniej raz podczas gotowania, aby upewnić się, że obie strony gotują się równomiernie.

Włóż termometr do mięsa instant do najgrubszej części kiełbasy. Upewnij się, że termometr rejestruje co najmniej 160 stopni Fahrenheita. Jeśli patelnie lub kiełbaski są cienkie, przytrzymaj kiełbasę za pomocą kleszczy i włóż termometr na boki do mięsa.

Przenieś ugotowane patelnie do płyty. Utrzymuj kiełbasę podczas przygotowywania sosu.

Poróż cebulę i włóż do patelni. Rozgrzej plastry, aż będą gorące, a następnie mieszać w zwykłej, wszechstronnej mące, która zagęszcza sos.

Mieszaj mąkę i cebulę przez około minutę, a następnie dodaj wołowinę i gałązkę świeżej tymianku. Przygotuj mieszaninę do wrzenia, a następnie zmniejszyć ciepło i pozwolić, aby sos szalony przez około pięć minut. Dodać niewielką ilość sosu Worcestershire do smaku.

Serwuj sos z gorącymi kiełbasami.

Wskazówki:

Można również kiełbaski smażone w stylu wiejskim z kiełbasą wielowiecową. Gotuj linki w przykrytej patelni na średnim ogniu przez 10 do 12 minut, a następnie zdejmij pokrywkę i smaż kiełbasę na dodatkowe 15 do 17 minut lub do momentu, aż kiełbaski będą złote. Przechowywać często kiełbaski, aby łączyć je równomiernie i zapobiec pieczeniu.

Jeśli wolisz wolną od cebulki kiełbasę kraju, pomiń cebulę i przygotuj tradycyjny sos z mąką, solą i pieprzem. Użyj mleka zamiast bulionu wołowego.

Najłatwiejszym sposobem na mieszanie luzem kiełbasy i przypraw jest użycie rąk. Pamiętaj, aby dokładnie umyć ręce przed i po pracy z wieprzowiną. Alternatywnie, należy używać jednorazowych, rękawiczek do żywności.

Świeża, niegotowana kiełbasa zachowuje swoją jakość w lodówce przez jeden do dwóch dni. Po ugotowaniu, jest on bezpiecznie przechowywany w lodówce przez trzy do czterech dni.

Aby zapobiec chorobom przenoszonym przez żywność, upewnij się, że kiełbasa jest przygotowywana do minimum 160 F.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.