Jak grać na gitarze Jak Jimmy Page

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak grać na gitarze Jak Jimmy Page


Kariera muzyczna Jimmy Page zaczęła się jako gitarzysta The Yardbirds i kontynuowała działalność, kiedy założył jeden z najbardziej wpływowych i dobrze znanych zespołów w historii rocku i rocka, Led Zepplin. Styl Jimmy'ego Page jest dobry technicznie i emocjonalnie. Choć niemożliwe do skopiowania, istnieją pewne rzeczy, które mogą pomóc Ci grać bardziej jak Jimmy Page.

Instrukcje

Praktykuj swoje dreszcze. Jimmy Page ma niesamowite solówki i partie główne, ale jest też jednym z największych gitarzystów rytmicznych, który kiedykolwiek żył. Z tego powodu musisz być w stanie zrobić jakieś średnie strumming grać jak Page. Musisz być w stanie natknąć się dynamiką, zmieszać akcentowanie pojedynczych nut i akordów, a nawet nauczyć się pomijać straty.

Odłącz i przejdź akustycznie. Inną rzeczą, jaka grała Jimmy Page była akustyka. Chociaż może to nie wydawać się bardzo rock and roll, to jest dużo można się nauczyć w stylu strony z grania na gitarze akustycznej. Posłuchaj "Over the Hills and Far Away" i ćwicz akustyczne uderzenia, a także technikę elektryczną.

Praca na młotach. Jimmy Page doskonali technikę młotkową, aby mógł grać płynnie, bez konieczności zwiększania prędkości zbierania. Spędzić trochę czasu grając wagi i riffy tylko lewą ręką (lub prawą ręką, jeśli jesteś leworęczny). Hammer-ony są podstawą gry na gitarze rockowo-rollowej, więc jest to ważna technika do opanowania.

Napisz własną muzykę. Jeśli chcesz grać jak Jimmy Page bez konieczności brzmienia jak Jimmy Page, pracuj nad własną muzyką, zamiast kopiować muzykę innych ludzi. Strona znana jest z gry z niesamowitą emocją, a jej część pochodzi z grania własnej muzyki. Jeśli gra się w emocjonalny sposób, spróbuj napisać własne linie melodyczne i struktury akordów.

Wypróbuj niektóre narzędzia z Jimmy'ego. Strona była znana z używania Gibsona Lesa Paulsa, choć rzucał się do sporadycznego SG, a czasami Fender Telecaster. Użył gitar akustycznych Martin. Strona wykorzystywała również wzmacniacz Supro do nagrywania i kabiny Marshalla do występów na żywo. Jeśli chodzi o efekty, niektóre użyte strony to pedał Vox Cry Baby wah, pedał fuzz i tonebender.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.