Jak holować pojazd Jeep Liberty 2004 za pomocą paska holowniczego

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak holować pojazd Jeep Liberty 2004 za pomocą paska holowniczego


Możesz jeździć przez Jeepa w 2004 r. W wersji Jeep Liberty za pojazdem RV lub większym. To średniej wielkości SUV łączy niektóre z możliwości prowadzenia samochodu z Wranglera z wieloma wygodami znalezionymi w większym modelu Jeepa Grand Cherokee. Jest on dostępny zarówno w napędach na dwa koła, jak i na napędzaniu na cztery koła, przy czym większość modeli wyposażona jest w pięciobiegową ręczną skrzynię biegów. Te instrukcje dotyczą standardowego napędu na cztery koła Liberty z manualną skrzynią biegów, którą można łatwo holować wszystkimi czterema kółkami na ziemi.

Instrukcje

Upewnij się, że pojazd holowany jest przystosowany do holowania ciężaru Jeepa, jego wyposażenia holowniczego i wszelkich przedmiotów przechowywanych w Jeepie podczas podróży. Masa własna w modelu Jeep Liberty w 2004 roku wynosi od 3,826 do 4,044 funtów, w zależności od modelu i opcji. Ulepszenia takie jak na przykład bagażniki dachowe i nerf podnoszą jego wagę.

Zweryfikuj, że twój zaczep został oceniony, aby pociągnąć ten ciężar. Zaczep odnosi się do ilości ciężaru, którą można przymocować do zaczepu, podczas gdy wskaźnik pojazdu skupia się na tym, jaka masa może powodować silnik i przekładnia. Większość wskaźników przyczepności jest zaznaczonych bezpośrednio na zaczepie.

Wyposaż swój Liberty za pomocą haka i podstawy. Magazyn Motorhome zaleca, aby instalacja tego urządzenia holowniczego i okablowanie Jeepu została wykonana przez wykwalifikowanego technika, gdyż proces ten może być dość zaangażowany. Jeep musi być podłączony do pojazdu ciągnącego tak, aby światła hamulcowe Jeepa były włączane, gdy hamulce pojazdu ciągnącego są włączone. Inne opcjonalne wyposażenie obejmuje układ hamulcowy, który zwalnia Twój Jeep, gdy pojazd hakowy jest hamowany.

Pociągnij swoją Liberty za pojazd, z którym będziesz ciągnąć, i ustaw hamulec postojowy, naciskając hamulec. Wyłączyć silnik. Przesuń ręczną skrzynię biegów w położeniu neutralnym, a następnie przesuń przypadek przenoszenia na biegun neutralny. Włączyć silnik i zwolnić hamulec postojowy. Powoli zwolnić hamulec nożny. Jeśli samochód nie porusza się do przodu, wtedy skrzynia transportowa jest w położeniu neutralnym. Zostaw kluczyk w stacyjce, przekręcając się w położenie wyłączone, nieblokujące.

Podłączyć ciągnik za pomocą kołków lub zacisków zgodnie z wytycznymi producenta. Zamocować łańcuchy lub kable zabezpieczające do zaczepu. Podłącz elektryczny pępowinę z Jeepa do tyłu pojazdu ciągnącego. W wielu ciągnikach należy pociągnąć pojazd powozem do przodu, aby zablokować ramiona w miejscu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.