Jak kontrastować kolory do dekoracji wnętrz

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Jak kontrastować kolory do dekoracji wnętrz


Unikaj nudnych pokoi, tworząc zainteresowanie kontrastującymi kolorami. Na kole barwnym, kontrastujące kolory są przeciwne, a chociaż nie wydaje się, że te kolory dobrze pasują, mogą. W rzeczywistości, po wybraniu odpowiednich kontrastujących kolorów, pokoje mają energię i równowagę. Kiedy zrozumiesz, jak używać kolorów razem, jest to łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to koło kolorów i ogólna idea kolorów, które chcesz używać.

Rzeczy, których potrzebujesz

Koło kolorów

Instrukcje

  • 1

Wybierz paletę kolorów w trzech lub czterech kolorach w domu. Wybierz kolory, które pasują do wystroju domu, takiego jak ściany lub podłogi. Jeśli masz określony motyw lub motyw, wybierz kolory, które go poprawią. Niebieski, biały i żółty wzbogacają dom nad oceanem, a zielony, bordowy i kremowy wzbogacają włoski motyw.

2

Wybierz kolor podstawowy z palety. Jest to kolor dominujący, co oznacza, że ​​zobaczysz go najbardziej w pokoju. Rozmieszczaj ją równomiernie w całym pomieszczeniu od góry do dołu, aby pomieszczenie nie było strome lub niedopasowane. Kolor na ścianach powinien wyglądać w dywanie, na krześle lub na obrazie.

3

Wybierz kolor, który znajduje się na pierwszym kolorze na kole, aby uzyskać kontrast. W przypadku czerwonawych kolorów odcienie zieleni tworzą kontrast. Fioletowy jest przyjemnym przeciwieństwem żółtego, a pomarańczowy zapewnia miły kontrast z niebieskim. Pracuj z kolorami w Twoim domu i znajdź, które z nich współpracują i dodaj zainteresowanie, a nie zderzenia.

4

Wybierz neutralny kolor, taki jak biały lub brązowy, który działa z dwoma kolorami wybranymi z koła kolorów. Ten kolor tworzy równowagę w pokoju.

5

Wyświetlaj kontrastujące kolory z dodatkami na plamy kolorów, które nie są zbyt przytłaczające. Żółte kwiaty w wazonie, fioletowe poduszki na kanapie lub czerwone lampy zapewniają kolor bez wyprzedzania pokoju.

Wskazówki:

Znajdź najlepsze kolory, które mają na celu zaprojektowanie wnętrz.

Pobieraj próbki z palety kolorów, kiedy kupujesz akcesoria i tkaniny, aby zapewnić ścisły odpowiednik.

Wybierając kolory, wybierz te same odcienie, odcienie i odcienie. Używaj bielonych kolorów z innymi odcieniami blasku i użyj lśniących kolorów lub kolorów, które migotają razem, aby uniknąć nadmiernego naciągu oka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.