Jak konwertować VHS na cyfrowy na komputerach Macintosh

Admin 11 Views 0 comments
Advertisement

Jak konwertować VHS na cyfrowy na komputerach Macintosh


Konwersja starych taśm VHS na cyfrowe pliki komputerowe może wydłużyć żywotność cennych wspomnień na czas nieokreślony. Aby przechwytywać dane wyjściowe VHS na komputerze, potrzebny będzie jakiś rodzaj tunera telewizyjnego dla komputera Mac. Tunery telewizyjne umożliwiają podawanie nośników z analogowego urządzenia do komputera. Tunery telewizyjne często łączą się z komputerem za pośrednictwem portów USB lub FireWire. Niezależnie od tunera telewizyjnego, który zdecydujesz się zakupić, upewnij się, że jest zgodny z komputerem i magnetowidem.

Rzeczy, których potrzebujesz

tuner telewizyjny

Komputer

Magnetowid

Oprogramowanie do przechwytywania wideo

Przechwytywanie wyjścia VHS na cyfrowe

Zainstaluj tuner telewizyjny zgodnie z instrukcjami producenta. Zainstaluj oprogramowanie do przechwytywania wideo dołączone do sprzętu tunera telewizyjnego.

Podłącz odtwarzacz VHS do tunera telewizyjnego i włącz oba urządzenia.

Otwórz oprogramowanie do przechwytywania wejściowych tunera telewizyjnego i włącz magnetowid. Graj na magnetowid; Media wyświetlane w magnetowidzie powinny teraz być wyświetlane na monitorze komputera.

Pobrać rekord lub przycisk przechwytywania w programie przechwytywania tunera telewizyjnego. Taśma VHS rozpocznie nagrywanie na dysku twardym. Plik zostanie zapisany w domyślnej ścieżce określonej przez oprogramowanie przechwytywania.

Sprawdź kopię zapasową pliku cyfrowego, aby upewnić się, że została w całości przechwycona taśma VHS. Jeśli nie podoba Ci się wygląd nagrania cyfrowego, możesz zmodyfikować ustawienia swojego oprogramowania do przechwytywania.

Nagraj cyfrowe nagranie na płycie DVD lub możesz po prostu cieszyć się nagrywaniem w każdej chwili, oglądając je na swoim komputerze.

Wskazówki:

Inną metodą tworzenia kopii zapasowych kaset VHS jest użycie cyfrowej kamery wideo jako urządzenia przechodzącego przez magnetowid, a następnie przechwycenie sygnału cyfrowego z kamery wideo.

Taśmy VHS nie zawsze są idealnie dopasowane do pierwszej próby. By uzyskać najlepszy rezultat, może być konieczne edytowanie ustawień oprogramowania do przechwytywania.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.