Jak korzystać z bezpłatnego programu Excel

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak korzystać z bezpłatnego programu Excel


Bezpłatne zasoby do nauki Excel 2013 są obfite, ale ważne jest, aby wybrać ten najbardziej dopasowany do tego, jak się uczysz. Jeśli najlepiej posłuchasz informacji, słuchaj, samouczki wideo mogą być dla Ciebie najlepsze. Uczący się wizualnie lubią książki i stanowiska internetowe. Niemniej jednak osoby ćwiczące lub kinestetyczne często preferują szkolenia prowadzone przez instruktora, gdzie mogą spróbować swoich koncepcji w klasie. Trzymaj eksperyment, dopóki nie znajdziesz najlepszych opcji dla Ciebie.

Samouczki i seminaria internetowe z firmy Microsoft

Microsoft podzielił 26 samouczków dla programu Excel 2013 na trzy sekcje: początkujący , średniozaawansowany i zaawansowany .

 • Moduły początkujące zawierają takie umiejętności, jak podstawowa matematyka, tworzenie arkuszy kalkulacyjnych i wykresów, korzystanie z funkcji autouzupełniania Excela i pracy w programie Excel w trybie online.

  Samouczki pośrednie obejmują przejście na Excel 2013, nagłówki i stopki, formatowanie warunkowe, sortowanie i filtrowanie oraz funkcje pośrednie, takie jak VLOOKUP.

  Wreszcie, zaawansowane tematy poruszają makr, zaawansowane funkcje IF, formuły tablic, tabele przestawne i tabele przestawne.

  Wszystkie te samouczki są bezpłatne w witrynie firmy Microsoft.

Moduły GCF LearnFree

Jeśli wolisz złamać naukę na mniejsze fragmenty obrazków, GCFLearnFree.org może być lepszym rozwiązaniem. Ich seria programu Excel 2013 zawiera 28 modułów wraz z 5 dodatkami, które obejmują takie tematy, jak "Dostosowywanie wstążki" i "Bezpłatne rozwiązania alternatywne dla pakietu Microsoft Office". Istnieje test, który sprawdza Twoje zrozumienie. Seria GCF Excel rozpoczyna się od podstaw w systemie Office i Excel i prowadzi do zaawansowanych zagadnień, takich jak tabele przestawne i analiza what-if.

Obejrzyj filmy, które można nauczyć przez robienie

Wyszukiwanie filmów wideo w formacie Excel 2013 w dowolnej przeglądarce daje setki wyników. Dwóch instruktorów, którzy są szczególnie jasne i zwięzłe, są Simon Calder z Simon Sez IT i Jeff Lenning z Uniwersytetu Excela.

Obydwaj instruktorzy oferują książki i kursy, które kosztują i postępują zgodnie z filmami, ale filmy są bezpłatne i łatwe do naśladowania.

Przeczytaj o programie Excel

Szybkie przeglądanie w internecie w Amazonii pokazuje najlepsze tytuły programu Excel 2013. Większość z tych przewodników znajduje się również w sekcji książki w lokalnym sklepie technologii.

 • Wprowadzenie Krótki przewodnik po programie Microsoft Excel 2013 firmy Beezix Inc (laminowane)

  Biblia w formacie Excel 2013

  Greg Harvey's Excel 2013 dla manekinów

  Wreszcie kolejnym zasobem niedrogich Excelów "szybkich przewodników" jest Nevada Learning Series.

Wziąć udział w zajęciach

Lokalne centra i kolegia są dobrym miejscem na poznanie szkoleń komputerowych. Jeśli mieszkasz na większych rynkach, krajowe centra komputerowe, takie jak New Horizons, oferują szkolenia na instruktorach. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, przejdź online i poszukaj zaleceń dla swojego lokalnego obszaru.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.