Jak leczyć obrzęk

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak leczyć obrzęk


Łapy psa ponoszą ciężkie życie, nosząc go po ulicach i trawnikach, ścigając zabawki, kopiąc, odkrywając i pomagając mu uciec przed zamknięciem. W ten sposób łapy są narażone na wiele zagrożeń po drodze. Dolegliwości medyczne lub alergie mogą powodować problemy ze łapą. Jeśli pies ma obrzęk łapy lub wykazuje oznaki kulawości, należy dokładnie zbadać dotknięte stóp lub nóg w celu określenia przyczyny, która będzie dyktować jego leczenie. Podobnie jak w wypadku medycznym lub urazie, zasięgnij porady lekarza weterynarii.

Pomoc drogowa

Gdy pies idzie o jego zajęty dzień, mógł poderwać sobie cierń, zadziorów, owadów lub pszczół na palcu lub między palcami. Zwykle dotyka tylko jednej nogawki, a ty zauważasz, że sięgnął po łokieć, lub łapał łapę, czy trzymając ją, gdy stoi. Zbadaj uważnie ranną łapę, sprawdzając między palcami, na górze i na dole stopy. Usuń ciernie, skały lub inne obce przedmioty sterylnymi pincetami. Zanurzyć stopę w wodzie i roztwór Betadine w celu dezynfekcji stopy lub nawilżyć siatki z roztworem i zastosować je do stopy. Jeśli zwierzę ma ukąszenie owada i objawy reakcji alergicznej, takie jak ciężkie oddechy lub ule, natychmiast zabierz go do lekarza weterynarii.

Bandaż złamanych nóg

Urazy, takie jak ciężki obiekt padający na łapę psa lub złapanie pazura w płocie, mogą powodować zranione lub złamane nogi. Paznokieć może być rozdrobniony lub złamany u podstawy gwoździa. W takim przypadku weź psa do lekarza weterynarii w celu zbadania. Może zdecydować się na X-ray łapę, aby określić zakres uszkodzenia ciała i określić najlepszy sposób leczenia.

Zakaźna Choroba Cyfr

Jeśli Twój pies ma infekcję bakteryjną, grzybicową lub pasożytniczą stopy, może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, wrzody lub zmiany. Często lizać łapę i może stracić włosy na łapce. Zanurzyć nogę w wodzie i roztworze Betadine lub dodać pół kubka białego octu do galonu wody, aby stopa stopa dezynfekująca.

Alergia, Itchy Paws

Alergeny dietetyczne, sezonowe i środowiskowe mogą powodować pęcznienie psa. Ślina z ciągłego żucia na łapach może plama jego futro łapa. Stan może obejmować całą stopę lub tylko dno stóp, w zależności od przyczyny. Twój lekarz weterynarii chce wiedzieć, jaka dieta spożywa pies, niezależnie od tego, czy objawy utrzymują się przez cały rok czy tylko sezonowo i czy pies wyjechał poza swoje zwykłe otoczenie. Leczenie może obejmować zmiany w diecie i zmniejszyć narażenie na działanie czynników drażniących środowisko.

Medycyna Malarstwa Wpływające na Stopy

Inne przyczyny podrażnień lub obrzęk łapy obejmują zaburzenia immunologiczne, zaburzenia równowagi hormonalnej, choroby metaboliczne, takie jak Cushing czy nowotwory. Jeśli podstawowy problem medyczny wydaje się być źródłem dyskomfortu Twojego psa, lekarz weterynarii będzie musiał przeprowadzić dokładne badanie, aby zawęzić przyczynę i określić odpowiednie leczenie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.