Jak malować glazurowane wazony ceramiczne

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak malować glazurowane wazony ceramiczne


Większość farb i kolorów dodaje się do wazonów ceramicznych podczas procesu szybowania lub tuż przed. Glazurą na ceramicznej wazie jest właściwie małe sproszkowane cząstki szkła, które topią się w upale, aby utworzyć twardą powierzchnię nad wazoną. Ta gładka powierzchnia jest nieco trudna do malowania, ale nie niemożliwe. Jeśli szorstko rozcieńczasz powierzchnię glazury i użyj odpowiedniego rodzaju farby, możesz nadrukować na ceramicznej glazurze na każdej wazonie. Proces malowania potrwa około tygodnia, ponieważ każda część procesu malowania musi dokładnie wyschnąć, zanim będzie można przejść do następnego.

Rzeczy, których potrzebujesz

Czyściwo ścierne

Peeling do czyszczenia

Mazak niezmazywalny

Lakier na bazie oleju półpłynnego lub farby epoksydowe

Pędzle malarskie

Uretan na bazie wody

Instrukcje

  • 1

Wyczyść zewnętrzną powierzchnię ceramicznej wazonem używając ściernego środka czyszczącego i wkładu do czyszczenia. Opłucz wazon czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia przez noc.

2

Narysuj kontur projektu, który chcesz narysować na wazonie markerem stałym. Jeśli chcesz malować całą wazę, a nie małą część, pomiń ten krok.

3

Oprawź rysunek na wazon za pomocą pędzli. Jeśli masz kilka warstw do malowania, farbę podstawową i pozostaw ją do wyschnięcia przez dwie godziny. Dodać następną warstwę i pozostawić do wyschnięcia przez kolejne dwie godziny. Kontynuuj dodawanie warstw farby, umożliwiając wysuszenie poprzedniej warstwy farby przed przejściem do następnej warstwy. Pozostawić ostatnią farbę do lakierowania przez trzy dni.

4

Na całej wazonie nakładać warstwę uretanu na bazie wody. Pozostawić tę warstwę do wyschnięcia przez noc. Nałożyć drugą warstwę uretanu i pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny przed użyciem wazonki. Uretan działa jako uszczelniacz i ochraniacz do farby i zapobiega chodzeniu, obieraniu i blaknięciu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.