Jak malować warstwy epoksydowe na podłogach

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak malować warstwy epoksydowe na podłogach


Farba może zmienić wygląd pokoju i zwiększyć swój wystrój. Podczas malowania drewna jest stosunkowo szybkie i łatwe, malowanie płytek podłogowych wymaga starannego przygotowania i zastosowania. Farby epoksydowe są dostępne w wielu kolorach. Ten typ farby jest trwały i zdolny utrzymać ciężki ruch stóp, który sprawia, że ​​wiele podłóg jest w stanie.

Rzeczy, których potrzebujesz

Wycierać

woda

Czyszczenie łazienek ściernych

Szczotka do szorowania

Taśma malarska

Płyta plastikowa

Elementarz

Pędzel

Wałek

Uretanowe wykończenie

Instrukcje

  • 1

Wytnij płytki z gorącą wodą. Zastosuj delikatnie ścierny środek czyszczący. Zacznij od jednego rogu pokoju i użyj pędzla. Używaj mocnego nacisku i małych kółek, szorując podłogę, gdy idziesz do przeciwnego rogu.

2

Zdejmij urządzenie do czyszczenia mopem i wiadrem ciepłej wody. Przejdź przez podłogę mopem, aż woda do spłukiwania będzie czysta i nie pozostanie ślad mydła lub zabrudzeń. Aby osiągnąć ten poziom czystości, podłoga może wymagać kilku płuków. Unikaj chodzenia po płytkach, podczas gdy podłoga wysycha.

3

Umieścić taśmę taśmy malarskiej pomiędzy krawędziami płytki a otaczającymi ścianami. Chroń wszelkie pobliskie dywany lub inne materiały podłogowe warstwą folii z tworzywa sztucznego.

4

Zastosuj powłokę gruntującą. Chociaż ta warstwa nie pokaże, odgrywa istotną rolę w pokryciu koloru bazowego i pomaga wykończyć epoksydowe przylegać do podłogi. Użyj małej pędzelki do nakładania gruntu na krawędzie ścian, używając grubego wałka, aby nałożyć podkład na powierzchnię wewnętrzną podłogi. Niech primer wyschnie przez określony czas.

5

Farbę na farbie epoksydowej należy stosować zgodnie z tą samą metodą nanoszenia produktu na krawędzie za pomocą pędzla, a następnie napełnij środek rolką. Niech pierwsza warstwa będzie sucha, a następnie drugą warstwą, aby uzyskać maksimum pokrycia farbą. Pozostawić odpowiedni czas na utwardzenie żywicy epoksydowej, zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

6

Nałożyć warstwę uretanu w celu ochrony warstwy farby. Użyj uretanu opartego na wodzie, aby uniknąć żółknięcia. Unikaj pociągnięć pędzlem w tej nawierzchni, używając długich, nawet pociągnięć. Niech pierwsza warstwa uretanu wyschnie całkowicie przed nałożeniem drugiej warstwy. Uretan może trwać kilka dni do wyschnięcia. Unikaj chodzenia po płytkach, aż powierzchnia utraci swoją kleistość.

Wskazówki:

Otwórz okna i włącz wentylatory, aby zapewnić odpowiednią wentylację podczas pracy z farbami epoksydowymi i uretanowymi.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.