Jak mieszać betonowe płyty

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak mieszać betonowe płyty


Aby wylać silny i stabilny beton, należy dobrze wymieszać materiały, które tworzą beton. Poprzez połączenie cementu, piasku i żwiru z wodą, stworzysz beton, który jest odpowiednią konsystencją do użycia. Dla twojej płyty będziesz mógł tworzyć konkretne elementy, które wystarczą na tyle, by wytrzymać ciężar ciała - od ruchu stóp do pojazdów - ale jest płynny i łatwy do wykończenia.

Rzeczy, których potrzebujesz

Taczka lub betoniarka

cement portlandzki

Piasek

Żwir

Łopata cementowa

woda

Instrukcje

Wlać suche materiały do ​​betonu w taczce lub betoniarce. Użyj proporcji jednej części cementu do trzech części piasku i czterech części żwiru.

Mieszaj cement, piasek i żwir, włączając mieszalnik cementu i pozwalając na obrót urządzenia, aby wykonać mieszanie dla Ciebie. Mieszaj materiał na taczce, używając płaskiej łopaty, aby zagnieść mieszaninę na siebie od dołu taczki do powierzchni materiałów.

Dodać wodę do suchego cementu, piasku i żwiru. Wlać wodę powoli do mieszaniny przy użyciu mieszalnika, aby połączyć wodę z suchym materiałem lub składać mieszaninę taczki, tak jak podczas łączenia suchych materiałów. Dodać sześć garnców wody do mieszanki na każde 25 funtów. Worek z cementu dodałeś wcześniej.

Kontynuuj dodawanie wody przez chwilę, aż do utworzenia mieszanki betonowej z gładką, wypełnioną konsystencją. Przenieś mieszankę do wykopu na płytę i natychmiast ją użyj. Przenieś beton z mieszalnika do obszaru płyty, najpierw wlewając mieszankę do taczki, a następnie pchając taczkę do miejsca.

Wskazówki:

Podczas mieszania betonu należy nosić okulary ochronne, rękawice robocze i gumowe buty, aby zapobiec rozpryskowi chemicznemu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.