Jak mieszać kolory dla Fondant

Admin 8 Views 0 comments
Advertisement

Jak mieszać kolory dla Fondant


Korzystanie z ciasta na ciastach pozwala kucharzom stworzyć bezbłędną powłokę dla swoich kreacji. Większość fondant jest biała i stanowi doskonałą bazę dla dekoratorów, aby dodać własne kolory w celu osiągnięcia pożądanego efektu. Mieszanie kolorów wymaga praktyki, aby osiągnąć perfekcję, ale można to zrobić. Kiedy już wiesz, jak stworzyć pożądane odcienie, będziesz mógł dopasować każde ciasto do swoich dokładnych specyfikacji.

Rzeczy, których potrzebujesz

Koło kolorów Decoratora

Stężony kolor lukier w kolorze czerwonym, żółtym, niebieskim i białym

Skoncentrowany kolor oblodzenia w wybranych odcieniach

Wykałaczki

Małe plastikowe kubki

Biały fondant

Plastikowe opakowanie

Szczelny pojemnik

Mieszanie kolorów

Skorzystaj z kolorowego koła dekoratora, aby dowiedzieć się, jak mieszać kolory. Zbadaj koło kolorów, aby zrozumieć, jak mieszać podstawowe kolory - czerwony, żółty i niebieski - aby uzyskać dowolny kolor. Na przykład żółty i czerwony sprawiają, że pomarańczowy, niebieski i czerwony sprawiają, że fioletowy i żółty i niebieski tworzą zieleń.

Użyj wykałaczki, aby wyodrębnić kolor z pojemnika i umieścić go w małym plastikowym kubku - czysty kubek medyczny jest idealny do mieszania stężonego koloru oblodzonego. Użyj czystej wykałaczki do każdego nowego koloru i zmieszaj kolory dokładnie trzecim wycieraczką.

Dodać biały kolor oblodzenia, aby rozjaśnić cień, który jest zbyt intensywny. Zamień purpurowy w lawendowy, granatowy błękitny i czerwony na różowy, dodając odrobinę białego, trochę za jednym razem. Dodanie wystarczającej ilości białego do dowolnego koloru spowoduje, że pastelowy odcień tego koloru.

Utwórz czarne zabarwienie, mieszając równe części czerwonego, żółtego i niebieskiego. Jeśli trudno osiągnąć prawdziwy czarny kolor, dodaj więcej czerwieni.

Dodaj czarny kolor, aby przyciemnić kolor podstawowy. Dodać więcej ciemniejszego koloru pierwotnego do pogłębienia dodatkowego koloru.

Dodaj odrobinę żółtego lub czerwonego do koloru, aby utworzyć cieplejszy odcień. Dodaj odrobinę niebieskiego lub białego do koloru, aby utworzyć chłodniejszy odcień.

Dodawanie koloru do Fondant

Pracuj z białą fondantem dłonie wielokrotnie, aby rozgrzać i zmiękczyć, dzięki czemu łatwiej będzie wchłonąć kolor.

Opuść kochanek w koło i spłaszcz go lekko ręką. W środku ubłagać blob o skoncentrowanym kolorze oblodzenia.

Złóż fondenta, tak więc zabarwienie pożywienia jest od wewnątrz, ściskać i ugniatać kochanka, aby równomiernie rozprowadzić kolor. Upewnij się, że nie ma białego smugi lub ciemnych splotów koloru na fondant kiedy skończysz.

Dodaj więcej kolorów i powtórz powyższy proces, aby w razie potrzeby pogłębić kolor swojego kochanka.

Przechowywać pozostałego kochanka przez toczenie go w piłkę, owinięcie go mocno folią plastikową i umieszczeniem jej w szczelnym pojemniku.

Wskazówki:

Użyj jednorazowych rękawic do przechowywania żywności, aby uniknąć barwienia rąk stężonymi kolorami oblodzenia.

Unikaj stosowania płynnych barwników żywności, ponieważ może to zmienić konsystencję twojego ulubionego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.