Jak mogę palić jeśli jestem rudym?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak mogę palić jeśli jestem rudym?


Rudowłosy są zazwyczaj błogosławieni uczciwą, alabastrową skórą i dużą ilością piegów. Niektóre rudowłosy mają czystą sprawiedliwą skórę bez piegów, podczas gdy inni mają każdy centymetr skóry pokrytej piegami i ciemnymi plamkami. Rudowłose, których kolory włosów sięgają od ciemnej kasztanowej do jasnej blondynki truskawki, należy zwrócić szczególną uwagę na ich skórę, aby uniknąć oparzeń słonecznych i zapobiegać rakowi skóry. Sprawiedliwa skóra łatwo spala się i staje się różowa lub czerwona po kilku minutach w słońcu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kapelusz

Okulary słoneczne

Krem do opalania

Instrukcje

Użyj środka ochrony przeciwsłonecznej do wszystkich odsłoniętych części ciała, 30 minut przed wyjściem na słońce: obejmuje to twarz, uszy i usta. Wybierz filtr przeciwsłoneczny z ochroną przed promieniowaniem UV i co najmniej SPF wynoszący co najmniej 30. Używaj ochrony przeciwsłonecznej nawet wtedy, gdy słońce nie jest na zewnątrz. Zgodnie z artykułem CBS News, "Redheads Skin Cancer Risk", rudowłosy mają najwyższe wskaźniki raka skóry ze względu na ilość melanosomów we włosach i skórze, które łatwo ulegają promieniowaniu UV. Dlatego ochrona skóry przed słońcem może pomóc zmniejszyć ryzyko oparzenia słonecznego i przyszłego raka skóry.

Stosować słońce raz na kilka godzin podczas opalania. Rozsunąć ją równomiernie na wszystkich odsłoniętych częściach ciała. Stosuj także po kąpieli w wodzie, lub po silnym poceniu, np. Po uprawianiu sportu.

Nosić okulary przeciwsłoneczne, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Nie tylko okulary chronią oczy przed promieniowaniem, ale także chronią delikatną skórę wokół oczu. Kiedy zmrużysz się ze słońca, przyspieszasz proces stóp i zmarszczek.

Przykryj głowę kapeluszem, czapką lub chustą. Rudownica jest szczególnie delikatna i może zmieniać się od słońca. Alternatywnie można też opalać, trzymając twarz i głowę w cieniu.

Tan w godzinach innych niż 10: 00-15: 00, które są godzinami największego promieniowania UV. Zdaniem CBS News należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego. Trzymaj się w cieniu, a jeśli nalegasz, opal się przez kilka minut na słońcu, ale z odpowiednią ochroną; Krem przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne i kapelusz. Według Raising-Redheads, rudowłosy potrzebują zaledwie 10 do 15 minut dwa lub trzy razy w tygodniu bez ochrony, aby skóra wytworzyła witaminę D. Z ochroną, opalanie jest spowolnione i możesz zostać dłużej na słońcu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.