Jak napisać gazetę dla dzieci, przez dzieci

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak napisać gazetę dla dzieci, przez dzieci


Pisanie własnej gazety może być zabawne, a także może trochę pieniędzy! Z odrobiną czasu i wysiłku możesz zrobić gazetę, którą inne dzieci lubią czytać.

Rzeczy, których potrzebujesz

Komputer

Microsoft Publisher lub program do edytowania tekstu

20 USD

Puste szklane słoiki z pokrywkami (sosy spaghetti sosy działają świetnie)

Miłość do pisania

Instrukcje

Musisz trochę pieniędzy, aby zapłacić za pierwsze drukowanie gazety. Twoi rodzice mogą nie chcieć, abyś używał całego tuszu i papieru, więc jeśli masz zamiar wydrukować je z domu, potrzebujesz około 5 dolarów za kartkę papieru. Możesz też zabrać ze sobą gazetę do sklepu z kopią i otrzymać około 100 czarno-białych kopii za około 20 USD.

Jeśli nie masz pieniędzy na początek, poproś rodziców lub inną rodzinę o pomoc. Jeśli znasz kogoś, kto prowadzi firmę, zarekomenduj reklamę swojej firmie w zamian za pieniądze, aby wydrukować pierwszy numer.

Jeśli używasz programu Microsoft Publisher, wybierz jeden z "Newsletter-szablonów", aby rozpocząć. Baw się z nim na chwilę, aby dowiedzieć się, jak wszystko działa i jak poruszać się wokół, aby gazeta wyglądała trochę inaczej za każdym razem. Górna część powinna wyglądać tak samo w każdym wydaniu, ale artykuły i zdjęcia powinny się zmienić.

Jeśli używasz innego programu, rozejrzyj się, aby sprawdzić, czy ma szablony gazet lub biuletynów. Jeśli nie, graj z programem i zobacz co możesz zrobić, aby coś wyglądało jak gazeta. Poproś o pomoc, jeśli tego potrzebujesz!

Napisz jakieś artykuły. Napisz o wydarzeniach w Twoim mieście lub w Twoim świecie. Poproś przyjaciół, aby ci pomogli - powiedz im, że nie możesz zapłacić za ten problem, ale umieścisz "przez [ich imię]" w artykule, aby wszyscy mogli to zobaczyć. Jeśli Twoja gazeta sprzedaje się dobrze, odłóż trochę pieniędzy na bok i zapłacisz ludziom, którzy Ci pomogli - to pomoże im w przyszłości.

Jeśli masz aparat cyfrowy lub masz znajomego, który ma jeden, użyj go do robienia zdjęć, aby dodać do swojej gazety. Upewnij się, że zdjęcia są dobrze czarno-białe, ponieważ drukowanie jest zbyt kosztowne.

Zawsze mów 100% prawdy w każdym artykule - kłamanie lub opowiadanie plotek może sprawić, że będziesz miał wiele kłopotów.

Nie rób pierwszego problemu zbyt długo. 2 strony, z przodu iz tyłu, jest wystarczająco długi, aby spróbować. Jeśli jesteś zadowolony z tego upewnij się, że masz kilka rzeczy przed rozpoczęciem drukowania:

  • Nazwisko twojej gazety, którą wymyśliłeś. Szukaj w Internecie i upewnij się, że żadna inna gazeta nie ma tej nazwy.

Cena w górnej części pierwszej strony Twojego papieru, w bardzo dużych ilościach. 25 lub 50 centów to dobra cena.

Twoje imię zostało wymienione gdzieś jako "Editor-and-Chief", a także w "przez" część każdego artykułu napisałeś samemu.

W miesiącu, w którym drukujesz artykuł, np. "Czerwiec 2009". Ustanowić, aby jeden problem miesięcznie, aby zacząć od, aby dać sobie dużo czasu.

Wydrukuj papier. Jeśli drukujesz to w domu, zamiast zwykłego papieru warto rozważyć zakup makulatury. Czytelnicy docenią, że Twój papier jest przyjazny dla środowiska! Jeśli używasz papieru z recyklingu, upewnij się, że Twoja gazeta mówi gdzieś na niej "Wydrukowano na papierze z recyklingu", aby Twoi czytelnicy wiedzieli o tym.

Jeśli drukujesz w sklepie z kopią, wydrukuj jedną kopię papieru w domu, aby wziąć się do sklepu. Nie zginaj ani nie brudz się! Umieść je w folderze, gdy tylko zostanie wydrukowany i suchy, i upewnij się, że nie ma literówek lub błędów - powinno być dokładnie tak, jak chcesz, wszystko zrobione. Weź to i upewnij się, że kopia sklepu wie, ile kopii chcesz, i chcesz je w czerni i bieli. 50 kopii powinno wystarczyć do pierwszego wydania - zawsze możesz drukować więcej. Poproś o pudełko do swoich kopii, aby zachować czyste i czyste.

Czy rodzic lub inna osoba dorosła wyciąć szczelinę w górnej części szklanego słoika, wystarczająco duże, aby dopasować ją do monety kwadratowej lub pół dolara. Wydrukuj pasek papieru, który mówi nazwę papieru i cenę, a następnie włóż ją do szklanego słoika. Włóż taśmę do wszystkich papierów, aby była wodoodporna.

Z rodzicem udaj się do firm w Twoim mieście lub społeczności. Weź ze sobą kilka kopii papieru i jednego z słoików. Zapytaj osobę w kasie, jeśli możesz umieścić swoją gazetę na liczniku do sprzedaży. Wytłumacz to, że to gazeta dla dzieci, napisana przez dzieci. Niektórzy ludzie powiedzą "tak", niektórzy powiedzą "nie". Nie czuć się źle, jeśli powiedzieli nie! Jeśli będą musieli zapytać swojego szefa, podaj im numer telefonu rodzica, aby zadzwonić z odpowiedzią.

Poproś także przedstawicieli biznesu, czy byli zainteresowani umieszczeniem reklamy w następnym wydaniu. Jeśli masz skaner, możesz zeskanować dowolną reklamę i umieścić ją bezpośrednio w Twoim papierze. Jeśli nie, powiedz im, że potrzebujesz wysokiej jakości grafiki na płycie lub napisz do rodziców, aby umieścić je w gazecie. Sprawdź, ile chcesz naliczać reklam przed pytaniem! 1 USD za wydanie jest dobre dla małej reklamy, 5 USD za wydanie dla średniej, a 10 USD za wydanie dla strony pełnej strony jest dobre.

Każdego miesiąca udaj się do wszystkich miejsc, które mają papier i słoiki, a także zbieraj pieniądze z słoików i wyślij swoją nową kwestię. Jest to również dobry moment, aby zebrać pieniądze reklamowe. Prowadzić notatnik wymieniający wszystkie miejsca, w których sprzedajesz gazety i wszystkie miejsca, które musisz zbierać, a także ile pieniędzy.

Oszczędź pieniądze, które zarabiasz! Aby wydrukować następny numer swojego artykułu, potrzebujesz go trochę. Będziesz też potrzebował trochę zapłacić znajomym, aby pisać artykuły dla Ciebie lub robić zdjęcia dla Ciebie. Może masz przyjaciela, który potrafi zrozumieć, jak umieścić w swoim tekście krzyżówki lub inne gry. Nie zapomnij też zapłacić! Umieść niektóre z Twoich zarobków na koncie oszczędnościowym, aby mogło rosnąć.

Wskazówki:

Z praktyką lepiej. Tak trzymać!

Dołącz adres pocztowy, w którym można wysłać "Listy do edytora". Jeśli rodzice mają pole pocztowe, użyj tego, aby nie musieli używać adresu domowego. Wydrukuj ten adres w gazecie, aby ludzie mogli pisać do Ciebie. Umieść jakieś listy w swoim papierze, chyba że są głupie lub niegrzeczne.

Mieć konkursy! Inne dzieci uwielbiają wysyłać materiały do ​​konkursów plastycznych lub pisać konkursy, a ty nie musisz płacić, jeśli jest to konkurs.

Jeśli w swoim tekście umieścisz grę, na przykład krzyżówkę lub słowa, zawsze zadbaj o odpowiedzi w następnym wydaniu.

Nie obchodzić się z obcymi bez rodziców z tobą.

Nie kopiuj i wklejaj artykułów ani zdjęć z internetu ani nigdzie indziej. Nielegalne jest używanie zdjęć lub pism, które nie należą do Ciebie lub należą do kogoś, kto chce ich w swoim tekście.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.