Jak napisać list ofertowy zakupu

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak napisać list ofertowy zakupu


Pisanie oferty kupna może pomóc Ci wygrać, ale musisz najpierw zaplanować wszystkie aspekty listu. Oferty kupna różnią się od propozycji, ponieważ propozycja obejmuje nagrodę, która ma być dokonana po negocjacjach z firmą, podczas gdy oferta jest częścią zapieczętowanego procesu zakupu zamówień. Jeśli znalazłeś przedsięwzięcie, które chcesz kupić lub dostawcę, z którym chcesz prowadzić interesy, następnym krokiem jest napisanie listu ofertowego zakupu.

Rzeczy, których potrzebujesz

Koszt materiału

Raporty z okładki

Biała drukarka

Instrukcje

Przeanalizuj poprzednie przetargi i dowiedz się, co wygrało przetarg, więc możesz zastosować te same techniki. Zdobądź informacje od właścicieli, zadając pytania. Uzyskaj informacje od właścicieli, korzystając z wcześniejszej korespondencji z potencjalnymi klientami, przeczytaj ich broszurę i strony internetowe. Niektóre firmy wyjaśnią, dlaczego oferta została utracona.

Przeanalizuj wymagania i upewnij się, że masz pełne zrozumienie, analizując specyfikacje niezbędne do dokonania zakupu, w tym warunki zakupu, dostawy i płatności.

Uruchom pierwszy akapit odpowiedzi przetargowej w sekcji dotyczącej firmy. Oferty zawierają doświadczenie, wiedzę fachową, a także sekcję niezawodności i metodę wykonania. Powiedz personelowi zamówieniowemu lub przedsięwzięciu biznesowemu o swojej organizacji, o doświadczeniach i referencjach roboczych lub próbach rodzaju wykonywanej pracy.

Uruchom drugi akapit - sekcję wyników - i wyjaśnij, w jaki sposób organizacja będzie wykonywała zakupy podczas przedsięwzięcia lub dostarczy towary wymagane w dokumencie przetargowym. Format nie jest tak ważny, tylko upewnij się, że masz wszystkie informacje.

Uruchom trzeci akapit - ofertę - i wyjaśnij cenę ofertową na podstawie szczegółów budżetu. Obliczyć materiały, jeśli takie istnieją, robociznę, koszty ogólne, opakowanie i transport. Cena powinna spełniać cele zwrotu z dostawcy.

Profesjonalnie pakuj ofertę. Pisemna oferta ofertowa powinna wyglądać profesjonalnie na papierze o dobrej jakości. Używaj papieru firmowego i błyszczącej okładki. Chcesz, aby Twoja firma i oferta wyróżniały się i przekraczały oczekiwania.

Wyślij ofertę kupna na czas. Jeśli oferta jest późna, masz szansę stracić ofertę. Zwróć uwagę na termin i nie wykraczaj poza to.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.