Jak napisać zaproszenie na obiad

Admin 4 Views 0 comments
Advertisement

Jak napisać zaproszenie na obiad


Przechowywanie obiadów może wiązać się z wieloma przygotowaniami, w zależności od liczby osób, jakimi jest i jak rozwinąć postępowanie. Jednym z pierwszych zadań organizowania obiadu jest napisanie zaproszeń dla każdego z gości. Zaproszenia powinny zawierać wszystkie ważne informacje o obiedzie, które Twoi goście muszą wiedzieć. Jak formalne zaproszenie zależy ostatecznie od rodzaju przyjętej obiadowej imprezy.

Instrukcje

Podaj prośbę i cel obiadu w pierwszej linii. Na przykład "James i Natalie zapraszają cię do przyłączenia się na obiad, aby świętować pierwszą rocznicę ślubu". Bardziej formalne zaproszenie mogłoby przeczytać: "Pan i Pani Smith zażądają przyjemności ze swojej firmy na obiad z okazji pierwszej rocznicy ślubu".

Napisz datę i czas, w którym odbędzie się obiad. Na przykład "wtorek, 5 lipca 2011 r., Godz. 19:30"

Poinformuj swoich gości, gdzie odbywa się obiad. Na przykład "At Home" lub "At Two Chefs Restaurant". Pamiętaj, aby podać adres miejsca.

Podaj szczegóły dotyczące stroju. Czarny krawat lub elegancki dorywczo to typowe kolacje.

Umieść wiadomość RSVP u podstaw zaproszenia z danymi kontaktowymi, takimi jak numer telefonu lub adres e-mail. RSVP prosi, aby odbiorcy informowali, czy będą uczestniczyć, czy nie. Z bardziej oficjalnym zaproszeniem można dołączyć odpowiedź i samopodpisaną kopertę.

Wskazówki:

Zaproszenie może być w formie listy - podkreślając najważniejsze informacje - lub prezentowane jako cały akapit.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.