Jak naprawić drzwi wewnętrzne, które nie zamykają się

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak naprawić drzwi wewnętrzne, które nie zamykają się


Drzwi wewnętrzne mogą się zamykać z powodu pogody, wilgotności, przesunięcia w domu lub zawiasów, które rozluźniają się w czasie. Ekstremalne temperatury na gorąco lub na zimno mogą stanowić drążek drzwiowy. Ponadto, duża wilgotność powoduje, że drzwi drewniane są spęcznione i sprawiają, że trzymają się w ramkach. Nowe domy czasem osiadają lub zmieniają się w miarę upływu czasu, co może sprawić, że drzwi są nieprawidłowo dopasowane.

Rzeczy, których potrzebujesz

Wkrętaki

Plik metalowy

Dłuto

Wypełniacz drewniany

Cienka karton

Papier ścierny

Instrukcje

  • 1

Dokręć wszystkie śruby zawiasów drzwi. Współpracuj z partnerem, aby utrzymać poziom drzwi i dokręcić śruby lub użyć czegoś, aby przytrzymać drzwi pod normalnym kątem roboczym przed ich dokręceniem.

2

Sprawdzić pozycję zatrzasku, gdy trafi ona do tablicy strajkowej. Jeśli jest zbyt niska lub zbyt wysoka, oznacza to, że drzwi nie są zamykane. Jeśli tylko trochę brakuje, zetrzyj otwór tablicy strajkowej, aż drzwi się zamkną. Jeśli brakuje jej większego marginesu, przesuń płytę strajkową tak, aby zatrzask pasował do otworu. Aby przesunąć płytę, wykręć szczelinę płyty w drzwiach, aby można było ją przesunąć i wypełnić resztę starych szczelin.

3

Zbadaj zamknięte drzwi od strony, w której znajdują się trzpienie zawiasu. Jeśli drzwi nie są kwadratowe w ramce, ugięcie może powodować zacięcie. Firma Spenard Builders Supply zaleca obłożenie cienkiego podkładu kartonowego między ościeżnicę a zawiasami, aby wyrównać drzwiczki.

4

Ostrożnie rozejrzyj się dookoła krawędzi drzwi, aby zobaczyć, czy możesz zauważyć, gdzie się trzyma. Jeśli drzwi są jak nachylone do ramy, ale nadal łapią, piasek w miejscu, w którym się trzyma. Ten środek zaradczy zazwyczaj odpowiada, jeśli drzwi są obrzęknięte wilgocią i w rezultacie nie są prawidłowo zamknięte.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.