Jak naprawić drzwi wewnętrzne

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak naprawić drzwi wewnętrzne


Jednym z wielu obowiązków utrzymania domu jest sprawdzanie drzwi wewnętrznych w sposób regularny. Będzie to ostrzegać przed zwichnięciem zawiasów lub utratą klamki. Choć nie są to tylko dwie rzeczy, w których drzwi wewnętrzne mają tendencję do cierpienia, są to te, które zazwyczaj są pomijane. Inne problemy, na które możesz polegać, obejmują otwory w pustych drzwiach rdzenia lub pęknięcia w drzwiach drewnianych. Każdy z nich nie wymaga naprawienia profesjonalnego stolarza. Śrubokręt, nowe wkręty i trochę pomysłowość oraz każde z tych napraw łatwo się sprawdza.

Rzeczy, których potrzebujesz

Wkrętak krzyżowy Śruby wkręcane Nowe wkręty, które pasują do starych śrub Śrubka do szpachlowania Bandaże do drewna Błyszczący papier ścierny

Zginanie zawiasów

  • 1

Wykręć jedną śrubę z jednego z zawiasów na drzwiczkach. Pamiętaj, aby dopasować rozmiar i długość śruby tak blisko, jak to możliwe. W niektórych przypadkach wkręt może potrzebować trochę czasu, aby uzyskać lepszą przyczepność.

2

Każdą nową śrubę należy odkręcać przy każdym starym wkręcie. W razie potrzeby przesuń książkę pod drzwiczki, aby ją trzymać podczas wykonywania tej części projektu.

3

Zainstaluj nowe zawiasy tylko wtedy, gdy stary jest uszkodzony. Zamontuj wszystkie zawiasy na jednym drzwiczku, aby nie mieszać starych i nowych zawiasów.

Doorknobs

1

Skontrolować klamkę na samej powierzchni drzwi, a także na zatrzask. Jeśli dokręcone zostaną śruby na zatrzask, nie trzeba ich wymieniać.

2

Sprawdź śruby na płycie klamki. Jeśli są w dobrym stanie, dokręć je z powrotem, aby trzymać klamkę na miejscu.

3

Wymień klamkę, jeśli jest to problem trwający. Gwinty wkrętów mogą stracić siłę i trzeba je wymienić.

Otwory i pęknięcia

1

Sprawdź otwór w wydrążonych wewnętrznych drzwiach rdzenia. Zmierz średnicę otworu, aby sprawdzić, czy jest mniejsza niż 3 cale.

2

Znajdź niewielką część ¼-calowej sklejki, która wsunie się do wnętrza otworu. Wywierć niewielką dziurę w środku tej sklejki i wbić mały kawałek przez otwór i zawiązać węzeł w nim, tak aby nie przeciągnął się przez nią.

3

Zastosuj klej do sklejki, wsuń go do otworu i pociągnij do wnętrza drzwi sznurkiem. Trzymaj sznurek w miejscu, dopóki sklejka nie poruszy się po zwolnieniu, lub przymocuj ją do drzwi za pomocą wkrętów, które zostaną usunięte po ustawieniu kleju.

4

Wytnij łańcuch za pomocą nożyczek lub zdejmij śruby. Wypełnij otwory z użyciem sprecyzowanego związku i piasku w stanie suchym. Refinuj w razie potrzeby malowaniem itp.

5

Wypełnij pęknięcia w stałych drzwiach z kitem drewnianym i piaskiem w stanie suchym. Powtórz lub ponownie plamy drzwi w razie potrzeby.

Wskazówki:

Zawsze nosić okulary ochronne. Jeśli otwór w drzwiczkach jest większy niż 3 cale, podczas naprawy można użyć innej metody. Skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą materiałów drzewnych w celu uzyskania innych metod.

Nie dokręcaj zbyt mocno śrub w zawiasach lub klamrach, ponieważ zagraża to ich integralności. Nie wolno mieszać typów wkrętów, gdyż może to pogarszać wytrzymałość zawiasu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.