Jak naprawić rybę w Photoshopie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak naprawić rybę w Photoshopie


Efekt Fisheye jest również znany jako "zniekształcanie beczkowatego" i jest rodzajem zniekształcenia obrazu, który sprawia, że ​​obraz wygląda szeroki i okrągły, jakby patrzył przez oko rybki. Podczas gdy niektórzy fotografowie używają obiektywu typu rybie oko, aby celowo utworzyć ten efekt, niektóre aparaty mogą wykazywać pewne zniekształcenia i cechy soczewki typu rybie oko, zwłaszcza podczas robienia zdjęć w trybie makro, które można poprawić przy użyciu programu Adobe Photoshop.

Rzeczy, których potrzebujesz

Oprogramowanie Adobe Photoshop

Instrukcje

Otwórz program Photoshop, klikając jego ikonę na pulpicie lub w sekcji "Programy" w menu "Start".

Kliknij "Plik", a następnie "Otwórz" i przejdź do obrazu, który chcesz poprawić, i kliknij przycisk "Otwórz".

Kliknij przycisk "Filtr" w górnym pasku narzędzi, a następnie wskaż kursor myszy nad "Zniekształć", aż pojawi się nowe menu. Kliknij "Korekta soczewek" w nowym menu. Otworzy się okno "Korekcja obiektywu".

Kliknij menu "Ustawienia" i spróbuj wszystkich ustawień w menu rozwijanym. Jeśli ustawienia wstępne nie przynoszą oczekiwanych wyników, przejdź do następnego kroku.

Kliknij i przeciągnij suwak w polu "Usuń zniekształcenia", aby usunąć efekt rybie oko z zdjęcia. Jeśli korekcja spowodowała, że ​​puste obszary pojawiły się na krawędziach obrazu, możesz kliknąć i przeciągnąć suwak "Skalowanie", aby skalować obraz i zasłonić puste obszary.

Wskazówki:

Te same kroki można zastosować do utworzenia efektu soczewki typu fisheye, przesuwając suwak "Usuwanie zniekształceń" w lewo, a nie w prawo.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.