Jak naprawić uszkodzony strun na schodach

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak naprawić uszkodzony strun na schodach


Schody wytrzymują ogromną ilość nadużyć. Niezliczone łapy stóp, małe stopy skaczące lub biegnące, ciężkie ładunki i lata po latach ciągłego użytkowania noszą się po schodach, gdy otrzymują niewielką konserwację zapobiegawczą. Z biegiem czasu schody mogą się pogarszać, a pęknięcia i pęknięcia naruszają bezpieczeństwo wszystkich, którzy je pokonują. Eksperci zalecają regularne sprawdzanie schodów. Do mocowania pęknięć lub próżni w listwach - płytach podtrzymujących przekątną trzymających stopnie - użyj płyty do naprawy. Pęknięcia często pojawiają się z tyłu schodów, w których widać bieżnię i pionki, lub zewnętrzny palec, gdy nie styka się ze ścianą.

Rzeczy, których potrzebujesz

Łom

2-na-4-calowe drewno

Hydrauliczne podnośnik podłogowy

Płyta kątowa lub płytka mocująca

Wiercić

2-calowe śruby, średnica 1/2-cala

Kleje budowlane

Instrukcje

Sprawdź całą klatkę schodową. Poszukaj śrub lub paznokci wystających i luźnych stopni - płaskiej części każdego kroku, gdzie stopa się opiera - i podnosi się, jeśli jest obecna - prosty kawałek z tyłu kroku, biegnie pomiędzy każdym krokiem. Zaplanuj naprawę lub wymień strukturalną słabość podczas pracy nad listwami.

Przyjrzyj się bruzdom. Zwróć uwagę, czy pęknięcie lub podział są stosunkowo niewielkie i zlokalizowane, lub jeśli biegnie przez kilka cali lub przez grubość strugacza.

Usunąć trym, bieżnik lub pionier, aby przyjrzeć się bliżej lub wejść w obszar pod schodami, aby zbadać dolną krawędź palca. Ogólnie w szafie pokój poniżej schodów może mieć odsłonięte listwy. Jeśli pokrywa się osłoną sufitu, pociągnij ją lub wyciąć dokładnie. Być może trzeba usunąć deski 2-na-4-calowe wzdłuż krawędzi, ustawiając sufit, aby całkowicie odblokować nożyczki.

Przesuń długą długość drewna o grubości 2 na 4 cala pod dolną krawędzią schodów i mocno ją dociśnij, aby lekko podnieść popękany lub rozłupany występ, jeśli to możliwe. Hydrauliczne podnośnik podłogowy lub podobny podnośnik, umieszczony pod podporą lekko do przodu w dolnym obszarze, może działać lepiej. Umieść blok na górze płyty podnośnika i wywieraj ciśnienie w górę, obserwując pęknięcia lub pęknięcia. Jeśli próżnia rośnie mniejsze, jest doskonałym kandydatem do naprawy. Jeśli pęknięcie lub podział pozostanie niezmienione, zastanów się nad wymianą paska.

Trzymaj sekcję kątownika, o długości około 18 do 24 cali, w zależności od długości pęknięcia lub podziału, a jeśli jesteś w stanie dotrzeć do obu stron łącznika, w górę na klamerze schodów. Wyśrodkuj go przez podział lub pęknięcie. W przypadku mniejszych pęknięć, które nie wchłaniają całkowicie grubości strugarki, należy użyć metalowej płyty do mocowania.

Wywierć cztery do sześciu otworów pilota, nieco mniejszą średnicę niż płytka do naprawy lub śruby lub śruby kątowe żelaza, w odpowiednim miejscu. Skoncentruj kotwy równomiernie po obu stronach pęknięcia lub pęknięcia i nie przymocuj bliżej próżni niż 3 cale, nawet jeśli musisz pominąć otwory. Wiercenie przez ślimacznik w pobliżu podziału lub pęknięcia osłabi jeszcze bardziej dźwigarkę.

Przykręć śrubę lub przykręć żelazko lub płytkę do mocowania, wkręcając śruby o średnicy 1/2 cala, przez płytkę w przerzutniku. Otwory przed otworami po drugiej stronie elementu mocującego, jeśli próżnia przebiega przez przerywacz, a przeciwna strona jest dostępna. Dołącz do siebie.

Wytnij kawałek drewna o grubości 2 na 4 cala na długość minimum 4 stóp. Rozsiewaj obfity kuleczek klejem budowlanym wzdłuż długości, ściskając klej, aby upewnić się, że rozciąga się na całej planszy. Trzymaj płytę do sprężyny, od spodu i zaciskaj w miejscu aż do wyschnięcia, aby dodatkowo wzmocnić poprawiony palec. Wkręć śruby przez szynę i do szpilki co 8 do 10 cali, unikając miejsca bezpośrednio nad bokiem lub pęknięciem o 3 lub 4 cale.

Zdejmij 2-by-4 klina pod dolnym krokiem lub powoli w dół, aby opuścić schody. Oglądaj naprawę, gdy ciężar schodów powróci do krawężnika. Jeśli pęknięcia lub rozszczepienie pozostają szczeliny lub inne objawy niepokoju, należy rozważyć zastąpienie klina schodowego.

Wskazówki:

Aby wymienić dźwigarkę schodową, zakup wstępnie wyciętego stempla na stoczni lub zrób własny. Ostrożnie usuń stopnie krokowe i pionowe. Odblokuj łącznik i ustaw na górze płyty 2 na 12-calowej. Śledź stary stempel i dokładnie wyciąć szablon z piłą tarczową, przekręcając się w dłoni w pobliżu wewnętrznej części każdego kroku, aby uniknąć przecięcia drewna. Ustaw nowy element mocujący w miejscu i ponownie załaduj materiał kroku.

Pokryć odkrytą płytę kitem drewnianym, fornirem i podobnymi produktami.

Zablokuj dostęp do schodów, dopóki naprawę nie zostanie naprawione.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.