Jak obliczyć przebieg milowy

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak obliczyć przebieg milowy


Niezależnie od tego, czy chodzi o ofertę ubezpieczenia samochodowego czy dodatek na przejazd z dzierżawy, wiedza o rocznym przebiegu samochodu jest użyteczna. Na szczęście nie musisz być kalkulatorem matematyki do obliczania rocznego przebiegu. Kluczem jest monitorowanie kilometrów w krótkim czasie, a następnie użycie tych danych do dokładnego oszacowania przebiegu przez cały rok.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kalkulator

Planowanie trasy online

Instrukcje

Ustaw licznik kilometrów na zero przy użyciu przycisku zerowania na wyświetlaczu wskaźnika. Tydzień później zanotuj przebieg. Pomnożyć liczbę tygodniowych przebiegów o 52, aby roczny przebieg. Upewnij się, że wybierzesz tydzień reprezentujący zwykłą rutynę jazdy. Dodać 5 procent do rocznej liczby przejechanych kilometrów, aby pokryć nieplanowane wyjazdy i jako margines błędu. Aby to obliczyć, najpierw mnoż roczny przebieg przez 5. Podziel tę liczbę na 100. Daje to 5 procent przebiegu rocznego. Dodaj tę liczbę do oryginalnego rocznego przebiegu.

Korzystaj z narzędzia do planowania trasy lub dojazdu do celu, aby obliczyć odległość, którą przejeżdżasz co tydzień. Staraj się uwzględniać wszystkie podróże. Ta metoda pozwala obliczyć roczny przebieg w sytuacjach, w których nie ma czasu na monitorowanie rzeczywistego przebiegu w krótkim okresie czasu. Pomnoż tę liczbę o 52, aby roczny przebieg. Ponownie dodaj 5 procent jako margines błędu.

Sprawdź historię historii pojazdów w serwisie, która często rejestruje przebieg w czasie każdej z usług. Wypracuj roczną liczbę przejechanych kilometrów, porównując daty usług z zapisanym przebiegiem. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i jeździsz samochodem w wieku powyżej trzech lat, skonsultuj się z Twoimi ostatnimi rocznymi Ministerstwem Transportu lub MOT, certyfikatami testowymi. Certyfikaty MOT rejestrują roczny przebieg, więc to da ci dokładną historyczną postać.

Wskazówki:

Jeśli planujesz dłuższe podróże, być może na wakacje lub odwiedzić dalekiego krewnego, dodaj ten przebieg do rocznej liczby szacunkowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.