Jak obsługiwać trzypunktowe zawieszenie Forda

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak obsługiwać trzypunktowe zawieszenie Forda


Trzypunktowy zaczep na ciągniku Ford ma trzy elementy łączące, które mocują do urządzenia: dwa ramiona podnoszące i ramię górne. Wszystkie trzy ramiona mają otwory na swoich końcach, które zaczep do złącza urządzenia przesuwa się. Trzypunktowy zaczep jest zmechanizowany przez pompę hydrauliczną, która ma trzy funkcje: Dodaje płyn hydrauliczny do trójpunktowych linii zaczepowych, utrzymuje ciśnienie w liniach i odprowadza płyn z przewodów. Praca z tymi trzema funkcjami polega na tym, jak obsługiwać trzypunktowy zaczep.

Instrukcje

Odłącz szpilki zabezpieczające od górnych i dolnych bolców urządzenia.

Odwróć ciągnik do napędu. Podnieś lub opuść ramiona podnoszące trzpień trzypunktowy tak, aby otwory ramion dźwigowych były równoległe do podniesienia dolnych zaczepów urządzenia.

Wyłącz silnik, włóż go do biegów i ustaw hamulec. Umieść dolne trzpienie zębatego narzędzia przez otwory na końcu trzypunktowych belek mocujących. Zabezpiecz dolne zaczepy do ramion podnoszących za pomocą elementów zabezpieczających. Przymocuj ramię górne do górnego trzpienia mocującego i zabezpiecz je razem z elementami zabezpieczającymi.

Zamontuj ciągnik i uruchom go. Podnieś urządzenie za pomocą trzypunktowego zaczepu, pociągając za dźwignię pompy hydraulicznej. Gdy urządzenie znajduje się w pozycji transportowej, można prowadzić ciągnik.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.