Jak odblokować kłódki

Admin 2 Views 0 comments
Advertisement

Jak odblokować kłódki


Kłódka to poręczny gadżet. Można trzymać rower w jednym miejscu, ograniczać dostęp do bramy ogrodzonej lub rzucić kluczem lub kombinacją, którą tylko masz. Chociaż procedura jest czymś, co wiele osób uczy się jako dzieci, kłódka może być myląca, kiedy zbliża się do niej po raz pierwszy. Chociaż istnieje wiele różnych marek kłódek, istnieją zasadniczo trzy rodzaje zamków. Klawiatura jest po prostu otwarta z kluczem, podobnie jak drzwi przednie. Blokada kombinacji wybierania numeru zostaje otwarta przez obrócenie pokrętła, aby wyznaczyć numery w określonej kolejności. Blokada kombinacji wielokrotnego wybierania numeru ma numerowane pokrętła, które muszą być wyrównane w celu odblokowania.

Rzeczy, których potrzebujesz

Klawisz

Blokada kombinacji

Key Locks

  • 1

Przechyl blokadę i sprawdź klucz. Jeśli blokada jest wyposażona w pokrywę na klucz, przesuń ją na bok, aby otworzyć szczelinę. Wyczyść brud lub wilgoć z zamka, aby zapobiec przesuwaniu się kluczyka do zamka.

2

Umieścić klucz płaską krawędzią ostrza klucza, wyrównując go z płaskim u góry klucza. Włóż klucz do oporu, aż wycięcie na dole ostrza jest skierowane w stronę klucza.

3

Obróć klucz w prawo o połowę, lekko naciskając na klamrę lub zakrzywioną metalową śrubę na górze zamka. Poczekaj, aż zasuwa się sprężynowo, a następnie pociągnij, aby zwolnić ją z zamka. Obróć korpus blokady w stronę użytkownika i zdejmij osadę z zamka lub łańcucha.

Wybrać kombinowane zamki

1

Zdobądź kombinację zamka. Próba zgadywania, chyba że została ona zresetowana na numer, który byłby znany, jest bardzo czasochłonny, ponieważ istnieje ponad 64 000 możliwości standardowej blokady. Ten numer zazwyczaj wynosi trzy cyfry. Jeśli blokada jest odblokowana, skonsultuj się z producentem w celu uzyskania instrukcji dotyczących zresetowania. Każda marka jest inna.

2

Obróć pokrętło blokady dwukrotnie w prawo, następnie przekręć do pierwszej liczby kombinacji, obróć pokrętło w prawo i zatrzymaj się na numerze. Odwróć się z powrotem na drugi numer i zatrzymaj się. Skręć w prawo w trzecią cyfrę i lekko wbij. Poczekaj, aż się sprężyna, a następnie pociągnij, aby ją zwolnić.

3

Wciśnij klamerkę na górze zamka i poczekaj na jej otwarcie. Zamocuj korpus blokady i przesuń zakrzywioną część osadzoną lub zdejmij śrubę z zatrzasku lub łańcucha.

Wielofunkcyjne zamki szyfrowe lub zamki kablowe

1

Zdobądź kombinację zamka. Nawet przy trzech potrząsaczach możliwe jest 1000 możliwych kombinacji. Jeśli blokada jest odblokowana, większość z nich można ponownie ustawić na nową kombinację. Skonsultuj się z producentem blokady, jeśli nie masz ich, ponieważ każda blokada jest inna.

2

Obróć blokadę tak, aby numery były skierowane do góry. Obróć pierwszy kubek z lewej strony na pierwszą liczbę kombinacji. Obróć drugi kubek na swój numer i tak dalej, aż wyrównaj wszystkie kliny.

3

Lekko naciągnij, aby zwolnić osad i pozostawić do swobodnego sprężyny. Obróć korpus zamka w kierunku użytkownika i zdejmij blokadę.

Wskazówki:

Pod warunkiem, że blokada kombinacji nie znajduje się w położeniu zablokowanym, kombinacja może być zazwyczaj zresetowana na wszystkich, ale najtańszych zamkach. Skontaktuj się z producentem pod kątem konkretnych instrukcji. Kombinacje instytucjonalne mogą mieć również kluczowy sposób na jego odblokowanie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.