Jak odebrać MoneyGram

Admin 16 Views 0 comments
Advertisement

Jak odebrać MoneyGram


MoneyGram to łatwy sposób na wysyłanie i odbieranie funduszy. Niestety, sprawia, że ​​usługi są dla oszustów, a także dla legalnych użytkowników. Aby pobrać MoneyGram, musisz przedstawić dowód, że jesteś tym, z kim chcesz się ubiegać i że jesteś zamierzonym odbiorcą funduszy.

Idź do Gdzie fundusze są

Znajdź najbliższą lokalizację MoneyGram. Możesz odwiedzić witrynę internetową MoneyGram, aby znaleźć pobliskie lokalizacje i filtrować, aby upewnić się, że najbardziej wygodny zapewnia usługę, której potrzebujesz. Trzeba fizycznie odebrać fundusze; Nie ma mechanizmu wysyłania kogoś innego lub otrzymania środków przekazanych na Twoje konto bankowe online lub przez telefon, chyba że odbiorca jest w Meksyku.

Przynieś dowód tożsamości

Gdy znajdziesz się w miejscu, wypełnij formularz odbiorcy, aby otrzymać środki. Zostaniesz poproszony o przedstawienie dowodu tożsamości z prawem jazdy, paszportem lub innym identyfikatorem wydanym przez instytucję rządową. Upewnij się, że identyfikator jest dokładną nazwą, którą nadawca posyłał do wysyłania pieniędzy. Jeśli się różni - jeśli nadawca użył pseudonimu, który nie pojawia się w Twoim ID - może masz problemy z uzyskaniem pieniędzy. Potrzebny jest również numer referencyjny, aby otrzymać środki. Poinformuj nadawcę, że informacje przyspieszają proces.

Inne dowody

W niektórych miejscach po prostu udostępnienie identyfikatora obrazu nie wystarczy. Musisz także okazać dowód swojego adresu, na przykład rachunek zaopatrzenia w energię elektryczną z nazwiskiem i adresem. Będziesz prawdopodobnie również zapytany o informacje o transferze. Oprócz numeru referencyjnego może zajść potrzeba recytowania nazwy nadawcy i wysyłanej kwoty. Środki te różnią się w zależności od kraju i mają na celu zmniejszenie ryzyka oszustw.

Przestrzegaj zasad

Niektóre zasady MoneyGram ograniczają Twoją zdolność do uzyskiwania funduszy. Na przykład można pobierać tylko pieniądze w kraju oryginalnym określonym przez nadawcę jako miejsce docelowe. Choć jest to kolejny środek mający na celu zapobieganie oszustwom, oznacza to, że podróżny, który nie ma szans, aby zabrać ze sobą MoneyGram w Londynie, nie może się obrócić o miejsce na jego następnej przystanku w Paryżu i odebrać gotówkę. Z wyjątkiem kilku lokalizacji odbiorca musi otrzymywać środki w walucie lokalnej. Jeśli obszar oferuje wiele opcji walutowych, to nadawca decyduje, które z nich są wypłacane.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.