Jak odinstalować system operacyjny Windows

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak odinstalować system operacyjny Windows


Być może uaktualniono się do nowszej wersji systemu Windows i chcesz odinstalować poprzedni system operacyjny. Z drugiej strony, może zmieniłeś zdanie dotyczące aktualizacji systemu Windows i chcesz go odinstalować i przywrócić poprzedni system operacyjny. Może mieć zupełnie inny powód, ale po prostu musisz wiedzieć, jak odinstalować system operacyjny Windows. Proces rozpoczyna się, zanim nawet się zalogujesz na komputerze.

Instrukcje

Całkowicie wyłączyć komputer. Włącz go ponownie, wielokrotnie naciskając klawisz "F8" w górnej części klawiatury podczas uruchamiania komputera.

Wybierz opcję "Tryb awaryjny", gdy pojawi się menu Uruchamianie lub Opcje zaawansowane. Komputer zostanie uruchomiony w trybie awaryjnym, który uruchamia system Windows przy minimalnej ilości zasobów.

Zaloguj się do administracyjnego konta użytkownika, jeśli na komputerze jest wielu użytkowników. Jeśli pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz kontynuować w trybie awaryjnym, kliknij "Tak".

Kliknij przycisk "Start", a następnie przejdź do "Panelu sterowania". Kliknij dwukrotnie ikonę "Dodaj / usuń programy". Jeśli używasz systemu Windows Vista, kliknij przycisk "Start", a następnie wpisz "Programy". Z menu Start wybierz polecenie "Programy i funkcje".

Wybierz wersję systemu Windows, którą chcesz usunąć, i kliknij przycisk "Odinstaluj". Kliknij "Tak", aby rozpocząć proces odinstalowywania. Po pomyślnym odinstalowaniu systemu Windows komputer zostanie uruchomiony ponownie w normalnym trybie, przy użyciu najnowszej wersji systemu Windows pozostającego w systemie

Wskazówki:

System Windows nie zostanie odinstalowany, jeśli na komputerze nie ma innego systemu operacyjnego. Najpierw zainstaluj żądany system operacyjny, a następnie odinstaluj niechciany.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.