Jak odsłonić krokwie i nadal zapewniać izolację

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak odsłonić krokwie i nadal zapewniać izolację


Jedną z opcji w ramach przebudowy domu jest pozostawienie krokwi dachowych narażonych na nie instalowanie sufitu. To może dać dom bardziej wytrzymałe, otwarte uczucie. Jedną wadą jest to, że brakuje warstwy izolacji umieszczonej nad sufitem, która może narażać obszar domu na odsłonięte krokwi do ekstremalnych zmian temperatury. Można temu zapobiec, instalując płytę izolacyjną pianki na spodniej stronie dachu pomiędzy krokwiami.

Rzeczy, których potrzebujesz

Środek taśmy

Drabina

Płyty izolacyjne

Liniówka

Nóż narzędziowy

Kleje piankowe

Pędzel malarski

Taśma montażowa

Wyczyść uszczelkę silikonową

Szpachlówka

Farba

Panele drewniane

Instrukcje

  • 1

Zmierzyć przestrzeń pomiędzy krokwiami dachu.

2

Zaznaczaj elementy płyt piankowych z własnymi pomiarami. Wytnij deski wzdłuż oznakowanych linii, umieszczając prostokąt na nich i zdobiąc deskę nożem użytkowym. Załóż planszę, w której ją zdobyłeś.

3

Rozprowadzić spoiwo piankowe na tylnej płycie pierwszej szczotki.

4

Zainstaluj płytę podnosząc ją na miejsce pod spodem dachu, umieszczając jeden koniec na szczycie dachu i poprowadzając drugi koniec do ściany. Wciśnij mocno do dachu, aby mocno przytrzymać klej.

5

Zainstaluj resztę pianki na dachu, używając tego samego procesu.

6

Umieścić paski taśmy montażowej na złączach pomiędzy dołączonymi płytami izolacyjnymi pianki, aby uszczelnić złącza.

7

Uruchom grubą perełkę z czystego sylikonu silikonowego, w którym krawędzie płyt piany spotykają się z krokwiami dachowymi, aby uszczelnić złącza.

8

Przykryć piankowe płyty izolacyjne. W zależności od gustu i projektu przebudowy można to zrobić przez zainstalowanie płyty gipsowej nad płytami izolacyjnymi i malowanie. Jeśli chcesz bardziej naturalne spojrzenie, można przykleić panele drewniane do płyt piankowych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.