Jak odtwarzać pliki MOV na komputerze

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Jak odtwarzać pliki MOV na komputerze


MOV to format pliku skojarzony z aplikacjami QuickTime. Aby odtworzyć filmy na komputerze z rozszerzeniem pliku .mov, musisz pobrać odtwarzacz wideo, który został zakodowany w taki sam typ pliku. Podczas gdy program Windows Media Player jest używany do wielu typów plików, nie odtwarza wszystkich typów plików bez zainstalowania odpowiedniego pakietu kodeków. Chyba, że ​​nie będziesz technikiem komputerowym, pobieranie i instalowanie szeregu koderów-dekoderów i plików może być dość frustrujące. Istnieją prostsze sposoby osiągnięcia końcowego rezultatu.

Instrukcje

Przejdź do witryny wymienionej w sekcji zasobów, aby pobrać program QuickTime Player. Program QuickTime jest zgodny z systemami operacyjnymi Windows i Mac. Na stronie pobierania wybierz system operacyjny i kliknij "pobierz". Możesz otworzyć plik lub zapisać go na komputerze, aby go zainstalować później. Oprogramowanie QuickTime 7 jest zgodne z systemami Windows XP, Vista i Windows 7.

Pobierz odtwarzacz VideoLan Player. Odtwarzacz VLC jest alternatywnym odtwarzaczem multimedialnym, który będzie także odtwarzał niektóre pliki .mov. Ten odtwarzacz będzie odtwarzany: stowarzyszenia plików avi, xvid, mpeg, wmv i wav. Ten odtwarzacz będzie działał na starszych komputerach z systemem operacyjnym Windows 95 i 98.

Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć plik w jednym z powyższych odtwarzaczy multimedialnych. Plik powinien grać doskonale w jednym z tych odtwarzaczy multimedialnych.

Wskazówki:

Oba odtwarzacze QuickTime i VLC są bezpłatne.

Jeśli wystąpią problemy z dźwiękiem podczas korzystania z VLC, może to być problem z koderami audio używanymi plikami. Odtwarzacz VLC będzie odtwarzał prawie dowolny typ pliku, ale od czasu do czasu ma kłopoty z niektórymi formatami audio. Jeśli film wideo jest odtwarzany w VLC, ale nie ma dźwięku, spróbuj pobrać i otworzyć plik w programie QuickTime. To powinno rozwiązać problem.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.